banner766

Faik Alkan: Kırsaldaki öğrenciler okullarına nasıl gidecek?

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, kentte taşımalı sistemin kangrene dönüştüğüne işaret ederek "Pazartesi günü öğrencileri okullarına nasıl taşıyacaklar?" dedi.

Eğitim 10.10.2020, 13:12
Faik Alkan: Kırsaldaki öğrenciler okullarına nasıl gidecek?

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 12 Ekim 2020 Pazartesi günü okullarda yüz yüze eğitime başlanacağı açıklamasını değerlendirdi. 

Taşımalı sistemin iflas ettiğini belirten Alkan, "Pazartesi'den itibaren yüz yüze eğitime başlama hazırlıkları devam ederken ilçelerde taşımalı sistem için ihaleler yapılmasına karşın ihaleye giren olmamasından kaynaklı sıkıntı hat safhaya ulaşmıştır. Neredeyse tüm ilçelerimizde taşımalı sistem kangrene dönüşmüş durumdadır. Bazı ilçelerde mülki amirler  sistemi devam ettirmek için araçların yaş standardını 15 yıla çekmelerine  rağmen hatların bir çoğuna giren firma veya şoförcü esnafı  bulamamaktadırlar. Özel eğitime dahil olan öğrencilerin taşıma ihaleleri bile Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde bağlanamadı" dedi. 

Neredeyse tüm ilçelerde taşımalı sistemin kangrene dönüşmüş durumda olduğunun altını çizen Alkan şöyle konuştu;

"Pandeminin eğitimde yarattığı birçok sorunun çözümsüzlük noktası olan Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Pazartesi günü öğrencileri okullarına nasıl taşıyacaklar? Bakanlık geçen yıl ki hesaplama sistemini değiştirdi. Enflasyon ve artan maliyetler göz önüne alınmadan konan yeni tabloya göre örneğin geçen yıl 155 lira olan bir hattın taşıma maliyetini bu yıl 115 lira olarak belirlendi. Maliyet düşürme adına yapılan bu işlemin sonucunu da öğrenciler ödeyecekler. Köy okullarının kapatılmasının sonuçlarını hep beraber pandemi koşullarında yaşıyoruz. Taşımalı sistem iflas etti"

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Kasım 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:47
İkindi 15:38
Akşam 18:05
Yatsı 19:24
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@