banner766

Üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili YÖK'ten açıklama

Milyonlarca öğrencinin beklediği haber geldi... Üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili YÖK'ten önemli açıklama geldi.

Eğitim 13.08.2020, 17:17 15.08.2020, 15:53
Üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili YÖK'ten açıklama

YÖK, "Üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecektir" açıklaması yaptı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, sosyal medya hesabından üniversitelerin açılış tarihiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Saraç açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"YÖK olarak, bugün itibariyle üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.

Bunun yanı sıra “Kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması” da önemli olup bunun için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkân tanıdık.

Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale geldi. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek.

Yeni YÖK olarak Türk yükseköğretim sistemine bu vesile ile getirdiğimiz karma modelin (hibrit) hayırlı olmasını diliyoruz.

Aileleri tarafından bizlere emanet edilen sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelin sağlığının karar süreçlerimizde en fazla dikkat ettiğimiz husus olduğunun altını çizmek isteriz" 

Yorumlar (2)
Ahmet 2 ay önce
Kronik hastalığı olan öğrenciler ve personel okula gelmeye başlayacakmı acaba???
okur 2 ay önce
YÖK konuyla ilgili o tarihe kadar açıklama yapar, henüz net bir şey yok ahmet bey
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:22
Güneş 06:45
Öğle 12:53
İkindi 16:13
Akşam 18:51
Yatsı 20:09
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@