alexa

banner912

banner766

Yarıyıl tatili sona erdi...

2017-2018 eğitim öğretim yarıyıl tatilinin son ermesiyle birlikte, Eskişehir’de 137 bin 280 öğrenci ders başı yaptı.

Eğitim 05.02.2018, 15:55 05.02.2018, 16:02 ABONE OL: google news
Yarıyıl tatili sona erdi...

Emine Cahide Karaali Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak, bugün itibariyle başlayan 2. dönem eğitim ve öğretim yılının öğretmenlere, öğrencilere, velilere hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Okulları sık sık ziyaret etmek, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak, okula gelişi esnasında öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Sınıflarını tek tek dolaşarak öğrencilerle sohbet eden Vali Çakacak, yarıyıl tatilinde öğrencilere neler yaptıklarını sordu.

SİZLER, ÇOK BÜYÜK BİR DEVLETİN EVLATLARISINIZ: Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi bir şekilde yetiştirilmelerine ülke olarak büyük önem verildiğini aktaran Vali Çakacak, “Değerli öğrenciler, sizler pırıl pırılsınız. Ülkemizi aydınlık yarınlara sizler ulaştıracaksınız. Aldığınız iyi bir eğitim sayesinde ülkemizin geleceğine sizeler yön vereceksiniz. Sizler, çok büyük bir devletin evlatlarısınız.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni en büyük zenginliği, sizler gibi genç bir nüfusa sahip olmaktır.” dedi.

BİRBİRİNİZE SAYGILI OLUN: Öğrencilerden bol bol kitap okumalarını isteyen Vali Çakacak, çok okuyan bir insanın daha fazla bilgi sahibi olduğuna değinerek, “Çok okuyan bir kişinin öncelikle kendine olan güvenini artar. Düşünce yeteneği artar, ufku genişler, olaylara geniş bir pencereden bakar. Okumak; öncelikle kişilerin kendisi için edinilmesi gereken bir alışkanlıktır.” diye konuştu. Öğrencilerden birbirlerini sevmelerini, arkadaşlarının haklarına saygılı olmalarını isteyen Vali Çakacak, “Çocuklarımıza saygılı ve hoşgörülü davranmayı, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmayı öğretmeliyiz.” ifadelerinde bulundu.

DİĞERGAMLIK GÖSTEREN BİR MİLLET: Daha sonra okulun öğretmenleri ve Okul Aile Birliği Üyeleri ile bir araya gelen Vali Çakacak,  ülkemizin güçlü ülkeler arasında yer almasını sağlayan öğretmenlere minnet borçlu olduklarını söyledi. Türk insanını diğergamlık gösteren bir millet olarak değerlendiren Vali Çakacak, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin en büyük zenginliğimiz olduğunu bildirdi. 

GÜVENLİ OKUL BİZİM ÖNCELİĞİMİZ: Okul Aile Birliklerinin öğretmenlere büyük bir destek olduğunu belirten Vali Çakacak, okulların güvenli olmasına büyük önem verdiklerini açıkladı. Güvenli okul uygulaması hakkında görüşlerini açıklayan Vali Çakacak, “Son 6 ayda madde bağımlılığı ile ilgili çok ciddi mücadele veriliyor. Çocuklarımızı, geleceğimizi zehirlemeye çalışanlar hakkında güvenlik güçlerimiz çok önemli projeleri hayata geçirmiştir. Okul çevrelerinde, okulla alakası olmayanlar hakkında idari para cezası uygulanıyor. Güvenli okul bizim önceliğimiz.  Bu konuda, muhtarlarımıza, duyarlı vatandaşlarımıza, öğretmenlerimize ve güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

ÖĞRETMENLERİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ: Vali Çakacak, bir öğretmenin yetiştirdiği, hayata hazırladığı öğrencinin iyi bir yere gelmesiyle büyük mutluluk yaşadığını belirterek, “Öğretmenlerimizin bize olan ilgisinden dolayı hepimiz bu makamlarda yer alıyoruz. Tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadesini kullandı. Ziyaretin ardından okuldan ayrılan Vali Çakacak’a, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları eşlik etti.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:52
Güneş 06:20
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:38
Yatsı 21:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@