alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

Eskişehir'de flaş karar! Marketlerdeki o yasak kaldırıldı

Eskişehir'de bir süre önce İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan ve marketlerde inşaat malzemesi, tekstil, çanta ve ayakkabı, halı, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya ve klima, kırtasiye, otomotiv, zücaciye, hırdavat ve giyeceklerin satışına izin verilmemesini içeren kararın iptal edildiği duyuruldu. Açıklama Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ekrem Birsen'den geldi. Birsen alınan kararla ilgili olarak "Bu uygulama bir yıldan fazla bir süredir iş yapamadığı için sıkıntı içerisinde olan esnaf ve sanatkarlarımıza vurulmuş önemli bire darbedir" dedi.

Ekonomi 03.05.2021, 15:22 04.05.2021, 02:24 ABONE OL: google news
Eskişehir'de flaş karar! Marketlerdeki o yasak kaldırıldı

Başkan Birsen şöyle konuştu;

"Bilindiği gibi 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arası ülkemizde uygulanan Tam Kapanma tedbirleri kapsamında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile paket servis yapan lokantalar haricindeki tüm işyerleri kapanmıştır. 

Ancak halkımızın temel ihtiyaç maddelerini temin etmeleri için kısıtlamadan muaf tutulan marketler, temel ihtiyaç malzemeleri dışında elektronikten, beyaz eşyaya, giyimden, zücaciyeye, hırdavattan, otomobil lastiğine kadar her türlü ürünü satmaya devam etmektedirler. 

Bu, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçi esnafımızın dışında kapalı olan tüm esnaf ve sanatkarlarımız için haksız rekabet ortamı doğurduğu ve esnafımızı mağdur ettiği için, Eskişehir Valiliği ile yapmış olduğumuz başvurular sonucundan 29.04.2021 tarihli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde çalışmalarına izin verilen market ve süpermarketlerin satış yaptığı ürünler arasında bulunan inşaat malzemesi, tekstil, çanta ve ayakkabı, halı, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya ve klima, kırtasiye, otomotiv, zücaciye, hırdavat ve giyeceklerin satışına izin verilmemesine dair karar alınmıştır. 

Ancak hükümetimize gelen baskılar sonucunda İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan söz konusu karar 1 gün sonra şekil ve esasları İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenene kadar İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından iptal edilmiştir. 

Bu uygulama bir yıldan fazla bir süredir iş yapamadığı için sıkıntı içerisinde olan esnaf ve sanatkarlarımıza vurulmuş önemli bir darbedir. İçerisinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayında esnaf ve sanatkarlarımıza karşı uygulanan bu haksız rekabetin bir an önce giderilmesi talebimizin ve haksız rekabetin durdurulmasını hükümetimizden ivedilikle talep ediyoruz" 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:39
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:09
Yatsı 21:44

Gelişmelerden Haberdar Olun

@