banner766

Eskişehir'de iş verenlerle iş arayanlar bu fuarda buluşacak

İŞKUR Eskişehir İl Müdürlüğünce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nda 8-9 Kasım'da bu yıl 8'incisi düzenlenecek Eskişehir İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri'nde işverenlerle iş arayanlar bir araya gelecek.

Ekonomi 30.10.2018, 13:00 09.01.2020, 03:32
Eskişehir'de iş verenlerle iş arayanlar bu fuarda buluşacak

İŞKUR İl Müdürlü Hasan Yoldaş, düzenlediği basın toplantısında, ulusal istihdam politikalarının oluşturulması, istihdamın korunması, geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesi gibi aktif ve pasif istihdam tedbirlerinin uygulanması görevinin İŞKUR’a verilerek, iş gücü arz ve talebinin doğru eşleştirilmesi amaçlandığını anımsattı.

Bu nedenle, kurumun başlıca görevlerinden birinin de üniversite ve meslek liselerinden mezun ve iş hayatına girmek isteyen gençlerle nitelikli personel temin etmek isteyen işverenleri iş piyasasında buluşturmak olduğunu aktaran Yoldaş, şöyle konuştu:

"Bu amaçla 8-9 Kasım'da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nda Eskişehir İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri düzenlenecek. Bu fuarda işverenlerle iş arayanları buluşturacağız. Valiliğimiz, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sanayi Odası ve Ticaret Odasının destek verdiği etkinlikte, çok sayıda firma ile kamu kurum ve kuruluşu stant açacak. Fuarla iş arayanların ve öğrencilerin firmaları tanıması, iş gücü piyasasını tanıması, iş, staj ve kariyer imkanlarını öğrenmesi, görüşme ve başvuru yapmak isteyenlerin işverenler ile buluşması sağlanacak. Bu iki günde iş görüşmesi ve CV hazırlama teknikleri, girişimcilik, mesleki eğitimin önemi, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki rehberlik ve danışmanlık faaliyetleri konularında etkinlikler yapılacak."

Yorumlar (1)
Şerife Tan 2 yıl önce
Is arıyorum yaşıma uygun 60 yaşındayım işe ihtiyacım var
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:52
İkindi 15:20
Akşam 17:41
Yatsı 19:05
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@