alexa

banner912

banner766

Eskişehir'deki firma ile ilgili önemli gelişme! Satılıyor mu?

31’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin önde gelen traktör üreticisi Erkunt Traktör Sanayii A.Ş., Eskişehir'deki Hisarlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin tarım makinelerinin seçilmiş bazı aktif varlıklarını satın alacağını açıkladı. Bu varlıkların içinde Hisarlar markası, ürün fikri mülkiyet hakları ve üretim varlıkları bulunuyor.

Ekonomi 08.07.2021, 18:22 10.07.2021, 14:35 ABONE OL: google news
Eskişehir'deki firma ile ilgili önemli gelişme! Satılıyor mu?

Erkunt Traktör Sanayii A.Ş., Hisarlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin tarım makinelerinin seçilmiş bazı aktif varlıklarını satın alacağını açıkladı. Yapılan anlaşma ek bir üretim anlaşmasını da kapsayarak, Hisarlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Eskişehir’de bulunan tesisinden Erkunt Traktör’e ürün tedarik edilmesini ve tedarik edilen bu ürünlerin Erkunt Traktör Sanayii A.Ş aracılığı ile Hisarlar’ın Türkiye’deki 65 bayisine ve yurt dışında 40 ülkeyi kapsayan ağına dağıtılmasını kapsıyor. Bu girişimin Erkunt Traktör Sanayii A.Ş’nin tam kapsamlı tarımsal ekipman alanında orijinal ekipman üreticisi olma sürecinde de çok önemli bir adım olduğu ifade edildi.

Ekunt Traktör CEO ve Genel Müdürü Tolga Saylan konuyla ilgili, “Bu anlaşma, çiftçilerin faaliyetlerini kaliteli ürünlerle geliştirebilme ve yaşamlarını iyileştirebilmenin yollarını arama hedefimize paralel olarak atılan yeni bir adım. Mahindra Grubu’nun tarım ekipman sektörünün ana amacı olan ‘çiftçilerin geçim kaynaklarını zenginleştirme ve tarımı dönüştürme’ felsefesiyle de bağdaşmaktadır” dedi.

Yine buna ek olarak Erkunt Traktör Sanayii A.Ş.’nin Hisarlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin seçilmiş bazı kabin üretim varlıklarını da satın alacağı, bu durumun Erkunt’un kabin üretim kapasitesini belirgin bir biçimde artıracağı açıklandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:43
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:26
Yatsı 22:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@