alexa

banner912

banner766

Eskişehir'in hayali gerçek oldu

Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, protokol, şehrimizdeki ve çevre illerdeki kurum ile kuruluşların temsilcilerinin katıldığı muhteşem törenle hizmete sunuldu.

Ekonomi 11.12.2018, 15:00 12.12.2018, 20:28 ABONE OL: google news
Eskişehir'in hayali gerçek oldu

Eskişehir Ticaret Odası tarafından şehrimize kazandırılan Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi düzenlenen törenle hizmete sunuldu. 11 Aralık Salı günü düzenlenen törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı, Emine Nur Günay, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kocatürk, ilçe belediye başkanları, çevre illerdeki ve Eskişehir’deki oda başkanları, kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Fuar kongre merkezi şehrin vizyonuna hizmet edecek

Törenin açılış konuşmasını yapan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, oda tarihinin en büyük projesini hayata geçirmekten gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek, Eskişehir’in 50 yıllık fuar ve kongre merkezi hayalini gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını dile getirdi. Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin özel sektör ve devletin desteği ile inşa edildiğini kaydeden Güler, bu sayede şehre yakışan bir kalıcı eserin ortaya çıktığını söyledi. Güler, “Eskişehir Fuar Kongre Merkezi çatısı altında 5 bin metrekarelik 2 fuar bloğu ve 3 bin metrekarelik fuaye alanından oluşan Eskişehir Ticaret Odası-TÜYAP Fuar Merkezi’ni, 750 kişilik ana salon olmak üzere 5 farklı salonu ile toplamda 1000 kişiye hizmet verecek Vehbi Koç Kongre Merkezi’ni hizmete sunuyoruz. 2019 yılında düzenleyeceğimiz 10 fuarla Eskişehir ekonomisi yeni bir enstrüman daha kazanacak. Üstelik gelecek yıllarda düzenlenecek fuar sayısı da artacak. Düzenlenecek olan ulusal ve uluslararası kongrelerle Eskişehir ekonomisi daha da canlanacak. Tabii bunlar Eskişehir ekonomisinin gelecek vizyonuna katkı sağlayacak. Şehrimizin uluslararası bilinirliliği artacak, ticari ilişkileri ve işbirlikleri gelişecek. Eskişehir’deki otelden tutun da, restoranından taksicisine, reklamcılık sektöründen lojistik firmalarına kadar birçok sektör daha çok kazanacak” diye konuştu.

TÜYAP olarak şehre yatırım yapmaktan memnunuz

Törende konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, büyük işlerin başarılması için büyük bir vizyona ihtiyaç duyulduğunu belirterek, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’e şehre büyük bir yatırım kazandırdığı için teşekkür etti. Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin gerçekleşmesi için destek veren BEBKA ve KOÇ Holding’e teşekkür eden Alagöz,  TÜYAP olarak şehre yatırım yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Törende Konuşan Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kocatürk ise, kitap fuarlara ilginin giderek arttığını belirterek, Eskişehir’de 170’ten fazla yayınevi ve 200’den fazla yazar ile kapsamlı bir kitap fuarı düzenlemekten mutluluk duyduklarını söyledi. 

Fuar Kongre Merkezi şehrin gelişimine katkı sağlayacak

Törende konuşan Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Eskişehir’de uzun yıllardır işletmeleri bulunduğuna dikkat çekerek, Eskişehir’de 5000’den fazla kişiye istihdam sağladıklarını kaydetti. Eskişehir’in son yıllarda yaşadığı gelişime dikkat çeken Çakıroğlu, Eskişehir’in ekonomik gelişimine fayda sağlayacak olan Eskişehir Fuar Kongre Merkezi çatısı altındaki kongre merkezinde, Türk iş dünyasının duayenlerinden Vehbi Koç’un isminin yaşatılmasından memnuniyet duyduklarını söyledi. Törende konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir’in ticaret ve sanayi şehri olduğuna vurgu yaparak, açılışı gerçekleştirilen Eskişehir Fuar Kongre Merkezi ile şehrin kongre ve fuar alanında da ivme kazanacağını kaydetti. Açılışı gerçekleştirilen kitap fuarı boyunca şehirde kültür şöleninin yaşanacağını belirten Vali Çakacak, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin şehre kazandırılmasına katkı sağlayan Eskişehir Ticaret Odası başta olmak üzere BEBKA ve KOÇ Holding’e teşekkür etti. 

Varank: “Eskişehir geçmişten günümüze eğitim ve kültür şehri”

Törende konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Eskişehir’in 50 yıllık hayali olan fuar ve kongre merkezinin açılış töreninde Eskişehirlilerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Eskişehir’in ilk geniş kapsamlı fuar ve kongre merkezinin hizmete sunulmasından sevinç duyduğunu belirten Varank, Eskişehir’in geçmişten günümüze eğitim ve kültür şehri olduğuna dikkat çekti. Şeyh Edebali, Nasrettin Hoca, Yunus Emre gibi değerlerin Eskişehir’de yaşadığını hatırlatan Varank, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin şehrin bu misyonuna hizmet edeceğini dile getirdi. Nitelikli eğitim alt yapısı ve yetişmiş insan kaynağı ile Eskişehir’in Türkiye’nin eğitim başkenti unvanını hak ettiğini belirten Varank, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin kitap fuarı ile birlikte açılışının eş zamanlı gerçekleştirilmesinden de mutluluk duyduğunu dile getirdi. Konuşmaların ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, milletvekilleri, belediye başkanları, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, ETO eski başkanlarının katılımı ile birlikte kurdele kesilerek, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Törenin ardından Bakan Varank ve törene katılanlar Eskişehir Kitap Fuarını ziyaret etti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@