banner804

banner766

Son Dakika

Eskişehir OSB'ye yeni yatırımlar

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi, KOBİ Bölgesindeki firmaların enerji kapasitelerinin artışı yönündeki taleplerini yerine getirdi.

Ekonomi 18.07.2018, 13:01 19.07.2018, 13:05
Eskişehir OSB'ye yeni yatırımlar

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, yaptığı yazılı açıklamada, KOBİ Bölgesinde bulunan firmaların Eskişehirsanayisine değer katmaları, daha fazla üretmeleri, büyümeleri için ihtiyaç duydukları enerjiyi kapılarına kadar getirdiklerini kaydetti.

"Biz sanayiciyiz üreteceğiz, daha fazlasını hiç durmadan daha fazlasını üreteceğiz, kendimiz için değil bu milletin ve devletin bekası için üreteceğiz." ifadesini kullanan Küpeli, şöyle devam etti:

"Göreve geldiğimizden bu yana dediğimiz bir şey var: Biz geleceğimiz için çalışıyoruz. Biz bugünü yarını değil gelecek 10 yılımızı, 20 yılımızı hatta 50 yılımızı planlıyoruz. TANAP doğalgazı, KOBİ alanına yapılan ilave elektrik yatırımı ve bunlar gibi birçok yatırım göreve geldiğimiz şu kısa dönemde yaptıklarımıza örnek gösterilebilir. Yapacaklarımız bunlarla bitmiyor. Yaşam Merkezi Projemiz görülecektir ki yeni bir ufku açacak, sadece şehir için değil Türkiye'miz için bir değer olacaktır."

Küpeli, KOBİ Bölgesine ilave elektrik yatırımları yaptıklarına işaret ederek, güç artırım talebinde bulunan 14 firmanın alçak gerilim panosuna kadar besleme kablosu çekilip, bağlantı yapıldığını ve istenen güçte enerji sağlandığını ifade etti.

Yatırımın bedelinin 1 milyon 653 bin lira olduğunu aktaran Küpeli, "Bu yatırım sadece talepte bulunan 14 sanayi kuruluşumuza değil KOBİ OSB'de bulunan hemen hemen her adaya yüksek gerilim götürülmüştür. Gelecekte olası ilave elektrik enerjisi talepleri çok daha az maliyetle ve kısa zaman içinde sağlanabilecek hale getirilmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:22
Güneş 05:58
Öğle 13:08
İkindi 16:58
Akşam 20:08
Yatsı 21:38
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@