alexa

banner912

banner766

Eskişehirli öğrencilere büyük fırsat: Orada staj yapacaklar

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 10 adet tablet desteğinde bulunuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, "Eskişehir esnafı halis niyetli, hayrı çok iyi yapan fakire fukaraya koşturan bir yapısı var. Ahilik kültürü Eskisehir'de devam ediyor" dedi.

Ekonomi 22.03.2021, 21:21 24.03.2021, 17:03 ABONE OL: google news
Eskişehirli öğrencilere büyük fırsat: Orada staj yapacaklar

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, "Ekrem başkan öğrencilerimize bizim de faydamız olsun dedi, kendisine teşekkür ederiz. Ben size bir müjde de vermek isterim. Geçen hafta Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak akradite olduk. Meslek liselerinde yedi yıl boyunca proje yapmadan yurt dışına öğrenci, öğretmen ve idareci göndereceğiz. Orada altı ay boyunca staj yapacaklar, yabancı dil öğrenecekler. Bunu yapmış olduğumuz proje ile kazandık. Türkiye'de meslek liselerinde akradite olan nadir illerden bir tanesiyiz. Bu bizi çok mutlu etti. Ben her zaman söylüyorum, Eskişehir esnafı halis niyetli, hayrı çok iyi yapan fakire fukaraya koşturan bir yapısı var. Ahilik kültürü Eskisehir'de devam ediyor. Bizim yetiştireceğimiz insanlar gelecekte esnaf, tüccar olacaksa, belli bir seviyeye gekecekse bu çalışma bu cocukların önünü açacak.  Bu bize nasip oldu.  En büyük engel dildi, şimdi altı aylık eğitimle bunu sağlamış olacaklar. Kendi mesleklerinde ki yabancı dili öğrenmiş olacaklar"  dedi.

"Destek olmaya devam edeceğiz"

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Ekrem Birsen, "Burada bulunan müdürlerimizin ayaklarına sağlık. Öğrencilerimiz de hepimizin evladı. Biz de karınca kararınca sizlere destek olmak istedik. Ve 10 adet tableti öğrencilerimize hediye ediyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçlerde destek olmaya devam edeceğiz. Hakan müdürümüz şehrimizin yetiştirdiği en güzel örneklerden. Kendisini burada ağırlamaktan şeref duyduk" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:52
Güneş 06:20
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:38
Yatsı 21:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@