alexa

banner912

banner766

Eskişehirli ve Bulgar iş insanları işbirliği için buluştu

Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Rumeli İş İnsanları Derneği ve Bulgar-Türk İşadamları Derneği havacılık, yapı, beyaz eşya yan sanayi ve endüstriyel tasarım alanında işbirliği yapmak için bir araya geldi.

Ekonomi 15.11.2019, 13:55 17.11.2019, 15:45 ABONE OL: google news
Eskişehirli ve Bulgar iş insanları işbirliği için buluştu

Eskişehir İnşaat Fuarı kapsamında şehrimize gelen Bulgar-Türk İşadamları Derneği (BULTİŞ) Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve Eskişehir Rumeli İş İnsanları Derneği (ERİAD) heyeti ile toplantı gerçekleştirdi. Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya ETO Başkanı Metin Güler, ERİAD Başkanı İbrahim Durgut, BULTİŞ Başkanı Donka Koleva katıldı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Bulgar-Türk İşadamları Derneği ile ilk temaslarını nisan ayında gerçekleştirdiklerini belirterek, ikili diyalogların pekişmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Bulgaristan ve Eskişehir arasında ticaret ve sanayide işbirliği yapılabilecek çok sayıda sektör olduğunu belirten Güler, havacılık, yapı, beyaz eşya yan sanayi ve tasarım alanında işbirliği yapmak arzusunda olduklarını dile getirdi.

"Birçok sektörde karşılıklı ticaret için istekliyiz"

Toplantıda konuşan BULTİŞ Başkanı Donka Koleva ise,  Eskişehir İnşaat Fuarı çerçevesinde ikinci kez Eskişehir’de olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Fuar boyunca Eskişehirli firmalar ve fuarda stant açan şirketlerle birebir görüşmeler yapacaklarını belirten Koleva, kurum ve kuruluşları da ziyaret edeceklerini söyledi. ETO Başkanı Metin Güler’in işbirliği çağrısına da yanıt veren Koleva, ikili diyalogların karşılıklı ticaret ve yatırıma da yansıması için çaba gösterdiklerini, birçok sektörde işbirliği yapmayı hedeflediklerini dile getirdi. Ticaretin yanı sıra turizmde de işbirliği yapabileceklerinin altını çizen Koleva, nisan 2019’da atılan adımların hem Bulgaristan hem de Eskişehir’in yararına olacak şekilde devam etmesini istediklerini dile getirdi. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:43
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:26
Yatsı 22:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@