ETO ÜYELERİNE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ANLATILDI

Eskişehir Ticaret Odası üyelerine “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında yararlanabilecekleri destek ve teşvikler hakkında bilgi verildi.

ETO ÜYELERİNE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ANLATILDI

Sosyal Güvenlik Kurumu, İŞKUR,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, TOBB işbirliği ile düzenlenen  “İstihdam Seferberliği 2019” için ETO üyelerine bilgilendirme toplantısı düzenlendi. ETO Meclis Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına İŞKUR İl Müdürü Hasan Yoldaş ve SGK İl Müdürü İbrahim Kısa katıldı. Toplantıda İŞKUR yetkilileri Özlem Aldemir, Tamer Kendir, Yeşim Özcan, Sibel Çağdaş ve SGK yetkilisi Burhan Erdoğmuş tarafından “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamındaki destek ve teşvikler hakkında bilgi verildi.  “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında 2.5 milyon kişiye iş imkanı sunulmasının hedeflendiğini belirten İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Özlem Aldemir program kapsamında ilave istihdam yapan işverene farklı başlıklar adı altında çok sayıda destek verildiğinin altını çizdi. 

İstihdamın artırılması ve korunmasına yönelik destekler var: Program kapsamında Üç Aylık Sigorta Desteği, İlave İstihdam Desteği, Asgari Ücret Desteği, Kadın Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Desteği, 5 Puanlık İndirim Desteği ve Kısa Çalışma Uygulaması desteği verildiğini kaydeden Aldemir, programdan yararlanmak isteyen işverenlerin www.sgk.org.tr adresine başvuru yapabileceğini dile getirdi. İlave İstihdam Teşviki kapsamında istihdam edilmek istenen çalışanların İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması, 1/1/2018 ile 31/12/2020 tarihleri arasında işe alınması ve işe alındığı aydan önceki üç ayda 10 günden fazla sigortalılığının bulunmaması gerektiğini belirten Aldemir, istihdamın korunmasına yönelik desteklerin de sürdüğünü dile getirdi. Toplantıda İŞKUR ve SGK yetkilileri tarafından ETO üyelerinin soruları da cevaplandırıldı. 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER