alexa

banner912

banner766

Güler: Firmalar alacaklarını tahsil edemediği için zor durumda

Medikal sektöründe faaliyet gösteren üyelerle bir araya gelerek, sektörün sorunlarını dinleyen ETO Başkanı Metin Güler, 18 ayı aşan süredir ödeme alamayan medikal firmalarının tahsilat sorununu çözmek için çaba gösterdiklerini kaydetti.

Ekonomi 15.09.2021, 14:34 16.09.2021, 13:23 ABONE OL: google news
Güler: Firmalar alacaklarını tahsil edemediği için zor durumda

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, sorunlarını ve taleplerini değerlendirme üzere medikal sektöründeki üyelerle bir araya geldi. 15 Eylül Çarşamba günü ETO’da gerçekleşen toplantıya medikal sektöründe faaliyet gösteren ETO Meclis Üyesi Lokman Can ve sektör temsilcileri katıldı. Üyeler toplantıda kamu ile iş yapan firmaların alacaklarının ödenmediğini belirterek, medikal firmalarının iş yapamaz duruma geldiğini aktardılar.

"Firmalar alacaklarını tahsil edemedikleri için zor durumda"

Sektördeki firmaların neredeyse 18 aya yakındır kamudan ödeme alamadıklarını belirten ETO üyeleri, medikal firmalarının bu yükün altından kalkmasının mümkün olmadığının altını çizdiler. Geçtiğimiz yıllarda da buna benzer sıkıntıların yaşandığını dile getiren ETO üyeleri, firmaların çalışanlarına, bankalara, kurum ve kuruluşlara ödemeleri olduğunu ve kamudan alacaklarını tahsil edemedikleri için bu yükümlülüklerini yerine getiremediğine dikkat çektiler. 

"Medikal sektöründeki üyelerimiz mağduriyet yaşıyor"

Toplantıda üyelerin yaşadıkları sıkıntılar hakkında detaylı olarak bilgi alan ETO Başkanı Metin Güler, medikal sektöründe faaliyet gösteren ilaç dışı tıbbi malzeme, protez, ortez, laboratuvar ya da sarf malzemeleri tedarik etmekle sorumlu medikal sektörünün yaşadıkları mağduriyetin farkında olduklarını ve sorunun çözümü için çaba gösterdiklerini kaydetti. ETO’nun ilgili sektörde 340 üyesinin bulunduğunu hatırlatan Güler, medikal sektöründeki üyelerin kamu alacağı sorununu çözmek için TOBB başta olmak üzere Türkiye’deki tüm odalarla temasa geçtiklerini kaydetti. 
 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@