banner848

banner766

İşte Eskişehir'de kapanan ve açılan iş yeri sayısı

Eskişehir'de 2020 yılının ilk sekiz ayında açılan ve kapanan iş yeri sayıları açıklandı.

Ekonomi 26.08.2020, 13:38 28.08.2020, 15:27
İşte Eskişehir'de kapanan ve açılan iş yeri sayısı

Eskişehir Ticaret Odası’nın Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin karara bağlandığı toplantıda, ETO’nun yaptığı Ekonomik Beklenti Eğilim Araştırmasının sonuçları da açıklandı.

Toplantıda ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir'de 2020 yılının ilk sekiz ayında açılan ve kapanan iş yeri sayılarını açıkladı. 

Başkan Güler, Meclis toplantısının sonunda meclis üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Güler konuşmasında salgının tüccar ve sanayicileri derinden etkilediğini, hem kamunun hem de özel sektörün üzerine düşeni yapma gayretinde olduğunu; ancak sürecin henüz tamamlanmadığını belirtti. Ayrıca konuşmasında yerel ekonomiyi de değerlendiren Güler, 1 Ocak-18 Ağustos 2019 arasında Eskişehir’de açılan iş yeri sayısının 827, kapanan iş yeri sayısının ise 869 olduğunu; bu yıl aynı dönemlerde ise açılan iş yeri sayısının 819, kapanan iş yeri sayısının 768 olarak gerçekleştiğini kaydetti. Geçen yıla göre kentin ticari ölçeğinin büyümesinin sevindirici olduğunu belirten Başkan Güler, geleceğe ilişkin beklentilerin çok daha önemli olduğunu belirtti. 

Eskişehir Ticaret Odası’nın Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı ETO hizmet binasında gerçekleştirildi. Yoğun bir gündemle ve sosyal mesafe kurallarıyla gerçekleştirilen toplantıda tüm gündem maddeleri oybirliğiyle karara bağlandı. Toplantı sonunda ETO Danışmanı Prof. Dr. Zafer Koylu tarafından, 30 Ağustos nedeniyle meclis üyelerine “Kurtuluş Mücadelesinde Eskişehir” semineri verildi. Toplantıda 2019 yılında en yüksek performans gösteren Meslek Komitesi üyeleri ödüllendirildi.

Komiteler ödüllendirildi

Meclis üyeleri, Ağustos ayı olağan meclis toplantısı kapsamında 30 Ağustos nedeniyle önemli bir semineri de takip etme fırsatını buldu. Toplantı sonunda ESOGÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Koylu tarafından “Kurtuluş Mücadelesinde Eskişehir” sunumu gerçekleştirildi. Ayrıca 2019 yılında performansıyla üyelerine en yoğun hizmet eden Meslek Komitelerinin üyeleri de ödüllendirildi. İnşaat Taahhüt, Seyahat Acenteleri ve Yolcu Taşımacılığı, Sigorta Acenteleri, Otomotiv Yedek Parça, Yazılım Reklam ve Fotoğrafçılık ile Dış Ticaret ve Danışmanlık meslek komitelerinin üyeleri ödüllendirildi. 

Yorumlar (1)
Efe 1 ay önce
Ekonomi gayet iyiymiş. Kapanan iş yeri kadar açılan iş yeri var. Demek ki işler yolunda.
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 05:17
Güneş 06:41
Öğle 12:55
İkindi 16:19
Akşam 18:59
Yatsı 20:17
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@