alexa

banner912

banner766

KESİKBAŞ'TAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası değerlendirmede bulundu.

Ekonomi 01.04.2019, 14:49 ABONE OL: google news
KESİKBAŞ'TAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri ardından yaptığı değerlendirmede, ülkemizin demokrasi tarihi açısından önemli bir adımı daha milletçe hep birlikte atıldığını belirterek, kazananın şehirlerin tercihi ve demokrasi olduğunu belirtti. Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ettiğini belirten Kesikbaş, “Yüksek bir katılım oranıyla gerçekleştirilen seçimlerde Milletimiz, büyük bir olgunlukla iradesini sandıkta göstermiştir. Böylece Türkiye güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir defa daha ortaya koymuştur” dedi. 

Açıklamasında bir seçimin daha geride bırakıldığını hatırlatan Kesikbaş, “Hep söylediğimiz gibi ekonomimize, ihracatımıza ve üretime daha çok odaklanma zamanı gelmiştir. Bizler bundan sonra yapısal reformların hızla hayata geçirilmesini ve ihracatımızı arttıracak politikalara önem verilmesini bekliyoruz. Ülkemizin en önemli bölgesel güç ve büyüyen sanayisiyle söz sahibi olması, hep beraber başaracağımız bir ortam ile olacaktır. Çalışmaya, üretmeye ve değer oluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

"Üreten Eskişehir, büyüyen Türkiye"

Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin Eskişehir’deki sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Kesikbaş, “Şehrimiz yoğun bir katılımla sandığa giderek tercihini yapmıştır. Şimdi şehrimiz adına birlik ve beraberlik içinde çalışma vaktidir. Hangi siyasi görüşten olursak olalım geleceğimize yönelik atılacak her adım daha çok kazanan ve daha çok üreten bir Eskişehir için olacaktır. Bu vesile ile; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yılmaz Büyükerşen’i, Odunpazarı Belediye Başkanı Sayın Kazım Kurt’u, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı, Çifteler Belediye Başkanı Sayın Kadir Bıyık’ı Mahmudiye Belediye Başkanı Sayın İshak Gündoğan’ı, Mihalıççık Belediye Başkanı Sayın Haydar Çorum’u, Sarıcakaya Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Çam’ı, Seyitgazi Belediye Başkanı Sayın Uğur Tepe’yi, Sivrihisar Belediye Başkanı Sayın Hamid Yüzügüllü’yü, Alpu Belediye Başkanı Belediye Başkanı Sayın Gürbüz Güller’i, Beylikova Belediye Başkanı Sayın Özkan Alp’i, İnönü Belediye Başkanı Sayın Kadir Bozkurt’u, Günyüzü Belediye Başkanı Sayın Menderes Durgut’u, Han Belediye Başkanı Sayın Erdal Şanlı’yı ve Mihalgazi Belediye Başkanı Sayın Zeynep Akgün’ü tebrik ederim” dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:41
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:07
Yatsı 21:41

Gelişmelerden Haberdar Olun

@