alexa

banner912

banner766

Kısa çalışma ödeneklerinin süresi uzatılsın

ESGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Entok yaptığı açıklamada "Kısa çalışma ödenekleri sırasında kısıtlamalara bağlı bir şekilde hem uzatılması hem de sonlandırma işlemlerinin kademeli bir şekilde gerçekleştirilmesini sizlerden özel olarak talep ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Ekonomi 31.03.2021, 19:08 04.04.2021, 19:10 ABONE OL: google news
Kısa çalışma ödeneklerinin süresi uzatılsın

Eskişehir Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ulaş Entok "Ülkemize son 1 aylık kısma bakılacak olduğu zaman büyük artış göstermeye devam eden Covid-19 vakaları ile herkes gibi bizleri de bu zorlu anlarda derinden üzüyor ve endişelendirmeye devam ediyor. Endişelerimizin bu zorlu anlarda her zaman toplum sağlığı yer alması dikkatleri çekiyor. Fakat yeniden devreye girecek olan kısıtlama ve tedbirler nedeniyle oluşacak ekonomik yansımalar adına kaygılı devam ediyoruz. Bu yasakların gelmesi ile beraber en çok hizmet sektörü gibi alanlarda faaliyet göstermeye devam eden esnafı ve paydaşlarını etkilemesi ile beraber şehir ekonomisi üzerinde temel dayanaklarının hizmet sektörü olması bizleri fazlaca endişelenmemize neden oluyor. Halk sağlığı adına bu zorlu günler içerisinde alınan tedbir ile yasaklara karşı bir tutumda olmuyoruz. Fakat bu yaşanan durumdan en çok etkilenmeye devam eden esnafın tespit ile destekleri konusunda da yeni adımlar atılması için sabırsızlık ile bekliyoruz" sözleri ile dikkatleri çekti. 

Entok’tan açıklama…

Entok tarafından gelen açıklamaya bakılacak olursa bu zorlu anlarda en çok etkilenen kesimlerin lokanta, cafe, kıraathane, otel benzeri gibi alanlar başta yer almak üzere esnafların desteklenerek, verilen desteklerden faaliyetlerine devam eden iş kolundan hacmine kadar değindi. Bir yandan da ortalama bilançodan çalışanların sayılarına ve meydana gelen zararlar gibi bir takım filtrelerden geçirilmeleri ile beraber hayata geçmeleri gerektiğine inandıkları aktarıldı. Süreçlerin en zararsız, orta zarar ve büyük zararlar ile atlatmak için ellerinden gelen her şeyi yapan çalışanların iş kolları üzerinde var olan mevcut süreçlere göre destek verilmesinin daha adil olduklarına inanıyoruz sözleri ile dikkatleri çekti. Herkesin ortak talepleri dile getirilirken bir yandan da yaşanan süreçler dile getirilerek talepler tamamen aktarıldı. 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:42
Güneş 06:12
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:44
Yatsı 21:07

Gelişmelerden Haberdar Olun

@