alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Rektör Şenocak: ATAP şehrimiz için önemli bir kurum

ATAP A.Ş. ve Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezini ziyaret eden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, ATAP'ta bugüne değin verilen hizmetlerin şehir için önemli olduğunu belirtti.

Ekonomi 30.12.2021, 14:17 31.12.2021, 16:28 ABONE OL: google news
Rektör Şenocak: ATAP şehrimiz için önemli bir kurum

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıfat Edizkan, ESOGÜ ETTOM Müdürü  Dr. Öğretim Üyesi Şahin Coşkun, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Yazıcı ve Doç. Dr. Kemal Özkan ile birlikte ATAP A.Ş. ve Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezini ziyaret etti. Ziyarette ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saraç, Genel Müdür Dr. Sedat Telçeken, ETİM Direktörü Hakan Ünal yer aldı.

Gerçekleşen ziyarete ilişkin olarak Genel Müdürü Telçeken, ATAP A.Ş.'nin yürütmüş olduğu çalışmalar ve teknoparklar hakkında bilgiler verdi. ATAP A.Ş.'nin üzerinde çalıştığı akıllı fabrika konusuna değinen Telçeken, fabrikanın hayata geçmesi halinde sanayiciye ve şehre katacağı katkılardan söz etti. Telçeken, üzerinde çalıştıkları Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölgesi hakkında da Rektör Şenocak ve katılımcılara bilgiler aktardı. 

Ziyaretlerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Kemal Şenocak ve beraberindekilere teşekkürlerini ileten ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saraç, kurumlar arası işbirliğinin çok önemsediklerini aktararak, "Kurumlar olarak şehrimize, bölgemize ve ülkemize hizmet etmek için çalışıyoruz. Osmangazi Üniversitesimiz ile yıllardır süregelen uyumlu birlikteliğimiz var. Bu işbirliğinin gelişerek artmasını arzu ediyoruz" dedi. Başkan Saraç, ATAP A.Ş.'nin gelecek planlarından söz ederek, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde yapacakları teknoparklar hakkında bilgi verdi.  Daha sonra ise ETİM Direktörü Hakan Ünal merkezin kuruluş aşaması, amacı ve yürütmüş olduğu çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, üniversite-sanayi işbirliğini çok önemsediklerini aktardı. Şenocak, ATAP'ta bugüne değin verilen hizmetlerin şehir için önemli olduğunu belirterek,  özellikle ETİM ile sanayi ve üniversiteler arasında geliştirilecek iş birliklerinin önemli olduğunu, üniversitedeki öğretim üyelerinin bu çalışmaların içerisinde daha fazla bulunmalarını arzu ettiklerini dile getirdi.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:04
Öğle 13:16
İkindi 15:54
Akşam 18:18
Yatsı 19:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@