alexa

banner766

Yeni asgari ücrete ilk tepki... Ayaz: Emekçiye bunu mu reva gördünüz?

Yeni asgari ücret açıklandı... Günlerdir süren toplantılar sonrası açıklanan yeni asgari ücrete Eskişehir'den ilk tepki DİSK Eskişehir Bölge Temsilciliği'nden geldi. Açıklama ile asgari ücret protesto edilirken DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Günay Ayaz "Asgari ücret sefalet ücreti oldu" dedi.

Ekonomi 28.12.2020, 13:33 29.12.2020, 15:55 ABONE OL: google news
Yeni asgari ücrete ilk tepki... Ayaz: Emekçiye bunu mu reva gördünüz?

DİSK Eskişehir Bölge Temsilciliği tarafından açıklana asgari ücret protesto edildi. DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, Ulus Anıtı önünde yaptığı açıklamada, "Asgari ücret sefalet ücreti oldu" dedi. 

Ayaz, "Bugün de üç konfederasyon eş zamanlı ortak basın açıklamaları gerçekleştirme kararı aldık ve bu kararı hayata geçirmek için toplandık. Ancak Türkiye işçi sınıfının sözünü söylemesinden iradesini ortaya koymasından çekinenler Asgari Ücret Tespit Komisyonunu apar topar komisyonu topladı.Ve bir kez daha işçileri yok sayarak, hükümet ve işveren ortaklığıyla 2021 yılı asgari ücreti belirlendi. 2 bin 825 TL AGİ’li asgari ücret açıklandı… Asgari ücret sefalet ücreti oldu. Gıda enflasyonunun bile resmi rakamlarla bile yüzde 20’lerin çok üstünde iken bu asgari ücret ile yaşanmaz. Bu mu adaletiniz? Bu mu bu ülkenin işçisine emekçisine reva gördüğünüz? Bu rakam, hakkaniyetli değildir, adaletli değildir, insaniyetli değildi. İşçileri açlığa ve yoksulluğa mahkum eden işveren ve hükümet ortaklığını protesto ediyoruz ve buradan bir kere daha ilan ediyoruz. Bu mücadele burada bitmez! Bu dava burada bitmez! Bu hesap burada bitmez" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 06:36
Güneş 08:03
Öğle 13:16
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:40

Gelişmelerden Haberdar Olun

@