alexa

banner912

banner766

Yerli otomobil için istişare

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven, OSB Başkanı Nadir Küpeli ve Başkan Vekili Metin Saraç ile yerli otomobil için bir araya geldi. Küpeli, "Daha fazla işbirliğini nasıl sağlarız, firmalarımız ile nasıl bir çalışma içine girebiliriz, konun uzmanları ile bunu tartışıyoruz" dedi.

Ekonomi 29.11.2017, 16:17 ABONE OL: google news
Yerli otomobil için istişare

Tarkan Demir, AA | Eskişehir

Ana gündem maddesi yerli otomobil üretimi olan toplantıda konuşan OSB Başkanı Küpeli, bu konuda bir süredir çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, "Yerli otomobilimizi üretecek firmalarımızla görüşmelerimiz başladı. Diğer yandan şehrimizdeki firmaların yanı sıra konun önemli unsuru olan kurumlarımızla ile de istişare çalışmaları gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

Bu kapsamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile detaylı bir çalışma için ön adım attıklarına değinen Küpeli, "Eskişehir’in kabiliyet ve yetenekleri biliyoruz. Ancak daha fazla işbirliğini nasıl sağlarız, firmalarımız ile nasıl bir çalışma içine girebiliriz, konun uzmanları ile bunu tartışıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı genişleterek sürdüreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Güven, kurum olarak yerli üretim konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.  

Eskişehir’in coğrafi konumunun avantaj sağladığını ve Anadolu'nun batıya açılan kapısı durumunda olduğunu belirten Güven, "Demiryolu ve karayollarının kavşağındayız. Genç nüfusumuz, iş deneyimimiz, dinamik firmalarımız ve OSB ile bu iş bu topraklarda yapılabilir." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Nisan 2021
İmsak 04:39
Güneş 06:09
Öğle 13:02
İkindi 16:46
Akşam 19:46
Yatsı 21:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@