PTT üzerinden emekli maaşını alanlar dikkat. Gelen zam sonrası kampanyalar peş peşe gelmekte. Ocak ayı kredi kampanyasını duyuran PTT, emeklilere müjdeli haberi verdi. Yepyeni başlatılan kredi kampanyası, emeklilere ihtiyaçları doğrultusunda 80 bin TL'ye kadar kredi alma imkanı tanındı.

Kredi kartlarının limitleri bu seviyeye düşürülecek! Talimat gitti Kredi kartlarının limitleri bu seviyeye düşürülecek! Talimat gitti

Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? 

Emekli maaşını PTT üzerinden alan kişiler bu kampanyadan yararlanabilecek. Kredi başvurusu için emekliler, cep telefonlarından dahi başvuru yapabilecek. "PTT" yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numarasını içeren bir SMS'i 3050’ye göndererek başvuru yapılabiliyor. Alternatif olarak, en yakın PTT şubesine giderek de başvuruda bulunulabilir. 

10-80 bin arasında nakit destek ödemesi yapılacak 

Kredi başvuruları aynı gün içerisinde onaylanıyor. Bu hızlı işlem süreci, nakit ihtiyacını acil bir şekilde karşılamak isteyen emeklilere büyük bir kolaylık sağlayacak. PTT'nin sunmuş olduğu kredi kampanyası, emeklilere 80 bin TL'ye kadar geniş bir kredi tutarı sunuyor.