alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Emirdağ Mesleki Eğitim Merkezi irtibat bürosu açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü proje olan ve büyük işlem hacmine sahip olan Organize Sanayi Bölgelerine açılan Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu’nun açılışı Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici ve Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Emirdağ 11.01.2022, 11:52 ABONE OL: google news
Emirdağ Mesleki Eğitim Merkezi irtibat bürosu açıldı

Açılan bu merkezle OSB’de faaliyet gösteren fabrikaların ara eleman ihtiyaçlarını buraya bildireceğini belirten Kaymakam Bilici, Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışarak Mesleki ve Teknik Liselerinden ihtiyaç doğrultusunda eleman temin edileceğini ve bu sayede istihdamın sağlanacağını ve OSB ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir köprü kurulacağını sözlerine ekledi. Kaymakam Bilici, açılan merkezin Emirdağ’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Açılışa katılan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu "İlçemizin ekonomik ve sosyal gelişimi ile nitelikli insan gücünün karşılanmasında önemli katkıları olan Organize Sanayi Bölgesi, işletmelerin nitelikli işgücü ihtiyaçlarının karşılanmasının sağlanması amacıyla mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının OSB'lerde yer alması, eğitim-sektör işbirliği açısından önem arz etmektedir. Açılan Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Büromuz Kadim şehrimize hayırlı olsun, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Açılışa Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz, OSB Müdürü Şamil Çil, Okul Müdürleri ve OSB’ de faaliyet gösteren fabrikaların yetkilileri katıldı.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Ocak 2022
İmsak 06:42
Güneş 08:10
Öğle 13:13
İkindi 15:44
Akşam 18:06
Yatsı 19:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@