Yurt dışında yaşayan Emirdağlılar da ülkemizi yasa boğan deprem felaketin ardından büyük bir dayanışma örneği sergileyerek gerek yardım kampanyaları başlatarak gerekse başlatılan bağış kampanyalarına büyük destek verdiler.

Ülkede yaşanan zor günlerin el birliği ve gönül birliğiyle anlatılacağının altını çizen Emirdağlı gurbetçiler gönülleri ısıtan yardımlarına devam ediyor. 

Fransa  UTT Saint Chamond Fatih Camii ve Selimiye Camii Derneğinden 1 Milyon 500 Bin TL bağış, dernek üyeleri Halis Taşkın, Hasan Çelik, Hüseyin Aktepe, Yusuf Çeliköz ve Adem Aladağ 73 bin 340 Euro tutarındaki bağışı Afyonkarahisar Valiliği hesabına yatırdı. 

Belçika'dan Hatay'a 2 TIR yardım malzemesi; Ramazan Soysal ve beraberindekiler Belçika'dan Hatay'a yaptıkları yardım konvoyunda, Emirdağ'da dinlenerek deprem bölgesine hareket ettiler.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Yaralılar var Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Yaralılar var

Belçika'daki genç işadamlarından bir TIR battaniye, bir kamyonet iç çamaşırı ve 100 adet yardım kolisi; Belçikadaki iş insanları Erkan Dağyaran, Musa Sarıkaya ve Mehmet Şevik Türkiye'den aldıkları yardım malzemelerini, deprem bölgesine gönderilmek üzere Emirdağ Yardım Merkezine ulaştırdı. 

Belçika Emirdağlılar Birliği'nden 500 adet gıda kolisi, BEB Başkanı Osman Mızrak 500 adet gıda kolisini BEB olarak Emirdağlı esnaflardan satın alarak, Emirdağ Yardım Merkezine teslim etti.

Emirdağlı olmanın ayrıcalık olduğu belirten Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu zor günlerde ülkelerini yalnız bırakmayan Emirdağlı gurbetçilere teşekkür etti.