Başkan Koyuncu, Emirdağ Kadın Kooperatifi aracılığıyla evlerinde üreten kadınların el emeği göz nuru ürünlerini satın alarak onların aile ekonomisine katkı sağlamalarına destek oluyor.

Kazım Kurt ve Ahmet Ataç Emirdağlılar ile buluştu Kazım Kurt ve Ahmet Ataç Emirdağlılar ile buluştu

Kadınların kendisinin ve ailesinin geçimine destek sağlayan bireyler olması için onlara gereken tüm desteği verdiklerini belirten Başkan Koyuncu, "Kadınlarımız üretiyor. Ürettikçe de kendileri kazanıyor. İplerini ve gerekli materyalleri kadınlarımıza ulaştıran Kadın Kooperatifi üyelerimiz onların ürettiklerini alıyor. Daha sonrasında kooperatifimiz bu ürünleri satışa sunacak. Böylece hem kadınlarımızın aile bütçelerine katkı sağlamış oluyoruz hem de hanımlarımızın kendi kazançlarını harcamalarını istiyoruz. Onların güçlü bir şekilde hayata katılmaları için her türlü çalışmayı yapmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Emirdağlı kadınlar ilçede gerçekleştirilen projeler ve özellikle kendilerine yönelik yapılan çalışmalardan oldukça memnun olduklarını belirterek Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’ya teşekkür ettiler.