2022-23 sezonunda kaptanlığını yaptığı Hollanda ekibi Feyenoord ile şampiyonluk kupasını kaldırdıktan sonra 25 milyon Euro karşılığında Portekiz devi Benfica'ya imza atan 23 yaşındaki Emirdağlı milli futbolcu Orkun Kökçü ile ilgili flaş bir transfer iddiası geldi.

Benfica’da aradığı ortamı bulamadı

Yıldız orta saha oyuncusu, sezonu Sporting Lizbon'un ardında ikinci sırada tamamlayan Benfica'da istediği ortamı bulamadı. 23 yaşındaki yıldız, teknik direktör Roger Schmidt'in kendisine verdiği rolle ilgili memnuniyetsizliğini dile getirmişti.

Önce kadro dışı kaldı, sonra affedildi

Yıldız futbolcu, Hollanda basınını izinsiz verdiği röportajda Roger Schmidt ile ilgili söyledikleri nedeniyle Casa Pia maçının kadrosuna alınmamıştı. Orkun Kökçü daha sonra Teknik Direktör Roger Schmidt ile yaptığı görüşmeden sonra affedildi.

Premier Lig'in kıskacında

Ajansspor’un haberine göre Feyenoord döneminde birçok İngiliz devinin transfer listesine giren Orkun Kökçü'nün, yeniden Premier Lig ekiplerinin gündemine girdiği ileri sürüldü.  

Balkan Kupası’nı Eskişehir’e getirmek istiyor Balkan Kupası’nı Eskişehir’e getirmek istiyor

Eski hocası Liverpool'a istiyor

Ada basınından Daily Mirror'un haberine göre, Orkun Kökçü'nün Premier Lig ekibi Liverpool'un transfer listesinde yer alıyor. Jurgün Klopp'un vedasının ardından takımın başına geçen Arne Slot, Feyenoord'da birlikte şampiyonluk yaşadı Orkun Kökçü'yü takımında görmek isteyeceği kaydedildi.

Güncel piyasa değeri 30 milyon Euro

Kulübüyle 2028 yılına kadar sözleşmesi bulunan 23 yaşındaki orta saha bu sezon Benfica formasıyla çıktığı 43 maçta 7 gol ve 11 asistlik performans sergiledi. Orkun Kökçü'nün güncel piyasa değeri ise 30 milyon Euro olarak gösteriliyor.