Marmara Bölgesi'nde tertemiz denizi, kolay ulaşım imkanı ve uygun pansiyon fiyatları ile bir tatil cenneti olarak adlandırabileceğimiz Avşa Adası çıkmaktadır.

Avşa Adası her yönü ile ilgi çeken bir belde olmasına rağmen başka bir artısı da gelen turistlerin sorunsuz, uygun ve konforlu şekilde tatillerini sağlayan pansiyonlarıdır.

Konaklama konusunda birçok yer var fakat bunlar arasından size en çok hitap edeni seçmek sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak yer bulmak ve uygun fiyatlı olması tabi ki oldukça önemli.

Avşa Adası Pansiyonları ve Genel Özellikleri

Pansiyonlar genel olarak Avşa merkezinde toplanmış olup müstakil ve apart odaları ile hizmet vermektedir.

Bütçenize ve aradığınız kriterlere göre bir konaklama tesisi bulmak sizlerin elinde. Avşa Pansiyonları denize sıfır, bahçeli ve kahvaltı dahil olarak gruplandırırsak daha kolay sizlere bilgi verebiliriz.

Denize Sıfır Pansiyonlar iskelenin solunda lunapark tarafına doğru sağ tarafında ise meşhur barlar sokağına doğru sıralanmıştır. Bu tesisler müstakil odaları ile sizlere gerçek bir manzara sunmaktadırlar. Odaların içerisinde kliması, tv ve wifiye kadar tatilcilerin konforları için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. İskeleye ve çarşıya sadece yürüme mesafesinde olan pansiyonlar bu imkan ve olanaklar ile fiyat bakımından diğerlerine göre biraz daha fazladır.

Bahçeli Pansiyonların geniş bir kitlesi olup şehir hayatının yorgunluğunu üstünden atmak isteyen tatil severlerde bu tesisleri seçmektedirler. Odalarından çıktıklarında ya da balkondan baktıklarında doğa ve yeşillikle buluşmak isteyen insanlar sahilin hemen bir sokak arkasında yer alan denize yakın pansiyonları konaklamak için kiralamaktadırlar.

Odaları müstakil olup kimi pansiyonlarda 1+1 apart tarzı odalarda mevcuttur. Tüm odaları balkonlu olup dilerseniz çoğunun önü müsait olduğu için hem arabanızı park edebilir hem de mangal yapabilirsiniz.

Kahvaltı dahil pansiyonları genel olarak tatilde hiçbir şeyle uğraşmak istemeyen misafirler yoğunluklu olarak tercih ettiklerini görüyoruz. Hem konumları hem açık büfe serpme kahvaltı seçenekleri ile oldukça cazip diyebiliriz. Kahvaltı menüsünde yirmiden fazla seçenek ile sabahları güzel bir sürpriz sizleri bekliyor olabilir.
Odalarında da aynı kaliteyi görebileceğinizden emin olabilirsiniz. Odalarda 7/24 sıcak su, saç kurutma makinesinden ücretsiz wifiye kadar tüm özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Avşa Adası Pansiyonları Neden Bu Kadar Ekonomik?

Konaklamak için Avşa Adası'nda birçok alternatif ve seçenek karşımıza çıkmaktadır. Hepsinin birbirinden farklı imkan ve özelliklere sahiptir.

Konumu, odaların özellikleri, plaja yakınlığı, marketlere mesafesi tüm bunlar pansiyon fiyatlarını etkilemektedir. Hepsinin artı olduğunu düşünürsek pansiyon fiyatları da artmaktadır ama popüler tatil yerlerine göre tabi ki karşılaştırılamaz.

Avşa Adası'nda çok pansiyon ve konaklama tesisi mevcut olduğu için fiyatlar rekabet nedeniyle düşmektedir. Tabi bu da adaya gelen turistleri bir sene sonra tekrar gelmeleri için olumlu yönde etkilemektedir.

Daha uygun bir seçenek isterseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak yerinizi ayırtıp hem de muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

Avşa Adası Bayram Fiyatları Ne Kadar Değişiyor?

Avşa Adası bir tatil beldesi olması nedeniyle yaşadığınız yerlere göre pahalı gelebilir ama tatil için içlerinden en ekonomik olarak da burayı gösterebiliriz.

Normal bir sezonda Avşa pansiyonları kişi başı minimum 150₺ maksimum 300₺'ye kadar çıkabilmektedir. Tabi bunu pansiyonların sağladığı hizmet ve olanaklar belirlemektedir.

Bayram da ise adada normalden 5 katı kadar bir yoğunluk yaşanmaktadır. Marketler de uzun kuyruklar, fırında ekmek bulamama, plaj da yer bile bulamayabilirsiniz. Bu şekilde bir yoğunluktan dolayı pansiyonlarda ücretlerine zam yapmaktadırlar.

Avşa Adası pansiyonlarında bayramda %100 olarak kişi başı fiyatları artış göstermektedir. Kişi başı pansiyonlarda mininum 250₺ maksimum 400₺ ye kadar çıkmaktadır.

Abkant Büküm Makinesi Hizmeti Abkant Büküm Makinesi Hizmeti

Son senelerde bazı pansiyon sahipleri ise gelen tatilcilere yardımcı olmak adına erken rezervasyon ve bayram ücreti üzerinden hesaplanan indirimli odanın %70 gibi bir ödemesini yaparsanız odanıza bayram tatilinde yerleşebilirsiniz. Bu fırsatları tatil yapacaksanız kaçırmamanızı önemle tavsiye ederiz.

Avşa Adası Rezervasyon ve Ödeme Seçenekleri

Tatilinize gemi biletinizi aldıktan sonra esasında en önemli kısım olan yer bulmak kalıyor. Kalmak istediğiniz Avşa Adası pansiyonlarından birini seçiyorsunuz. Daha sonrasında rezervasyon yaptırmak için tesise telefon edilmektedir.

Fiyat konusunda anlaşıldıktan sonra adınızı soyadınızı, giriş ve çıkış tarihlerinizi belirtiyorsunuz. Aradığınız pansiyonda sizden vereceği banka hesap bilgilerine 1 ya da 2 gecelik kapora yatırmanızı rica etmektedir. Bu ücreti verilen hesaba yatırıp dekontu işletme ile paylaştığınız takdirde odanız kaç kişi iseniz ve ne zaman gelecekseniz adınıza rezerve ediliyor.

Kalan ücreti odanıza çıkmadan nakit olarak rica ediliyor. Eğer nakit paranız yok ise hesaba havale de yapabilirsiniz.

Ama şöyle bir durum da mevcut genel olarak kredi kartı pansiyonlarda geçmiyor. Hem oda sayılarının az olması hem de çoğu kişi hesap kartı ve nakit paranın daha çok kullanılması 3. seçeneği ortadan kaldırmaktadır.

Ama kimse tatile geldiğiniz yerde mağdur etmez özellik de Avşa Adası'nda çoğu kişi esnaf olması ve samimi olmaları sebebiyle ellerinden geleni yaparlar.

Sizlere bu yazımızda Avşa Adası pansiyonları ve genel özelliklerini aktarmaya çalıştık. Şimdiden iyi tatiller dileriz.