EPDK'dan yapılan açıklamaya göre, elektrik fiyatlarında tarife yenileme dönemi olan temmuz ayında zam yapılmadığı belirtildi.

Elektrik fiyatlarına zam yapılacağına ilişkin iddialar büyürken Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) açıklama geldi. EPDK'dan yapılan açıklamada, tarife yenileme dönemi olan temmuz ayında elektrik fiyatlarına zam yapılmadığı belirtildi. 

Eskişehir'de flaş gelişme! Valilik o zammı iptal etti Eskişehir'de flaş gelişme! Valilik o zammı iptal etti

CHP'li Akın: Tavan fiyat yüzde 50 arttı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, bugün yaptığı yazılı açıklamada, 1 Nisan 2022’de başlayan elektrik tavan fiyat uygulamasının üç ay içinde üçüncü kez değiştirildiğini anımsattı.

Elektrik üretim maliyetlerindeki artışın ulusal tarifede zam baskısını artıracağını belirten Akın, "AK Parti iktidarı, ulusal tarifede 1 Ocak’ta yüzde 127’ye varan fahiş zammın ardından KDV indirimi gibi göstermelik adımlar atmıştı. 1 Haziran’da yüzde 15 oranında zam yapılan konut tarifesi, böylece 6 ay içinde toplamda yüzde 151 oranında zamlandı. Temel bir hak olan elektrik kullanımı Türkiye’de fahiş fiyatı nedeniyle ulaşılabilir olmaktan çıkarken iktidar gizlemeye çalışsa da Türkiye’de çok derin bir enerji yoksulluğu yaşanmaktadır" dedi.