AK Parti’nin düzenlediği organizasyon ile Eskişehir’de gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir gencin Eskişehirspor sorusuna dikkat çeken yanıt verdi.

Eskişehirli sporcu önce zamanla, sonra rakipleriyle yarıştı Eskişehirli sporcu önce zamanla, sonra rakipleriyle yarıştı

Ömer Samet Işık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Anadolu’muzun efsanesi Eskişehirspor bizim için çok değerli. Şehrimizin bir değeri ve sizin de bu takıma ne kadar değer verdiğinizi biliyoruz. Nebi abimiz sayesinde Eskişehirspor yükselmişti. Ondan sonra ister istemez kümeye kadar düştü. Bu şehrin gençleri ve bu şehrin taraftarları olarak, Eskişehirspor için nasıl bir vaatte bulunuyorsunuz? Neler yapmayı düşünüyorsunuz?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Aaaah ah! Bu kadar güzel stadı yaptık, stadın da hakkını vermediniz ya. Ben gelip oynayamam. Stadı yaptık bundan sonrasına Eskişehir'in varlıklı olan iş adamları vs sahip çıkması lazım ve Eskişehir'in bu imkanları ile bu tesisleri ile gereğini yapmaları lazım. Ama mevcut belediye başkanı zerre kadar Eskişehirspor ile ilgilenmedi. E şimdi ise inşallah, Nebi kardeşimizle bu işin burada koordinesini yapmak mümkün. Çünkü daha önce de emeği var. Bundan sonraki süreçte de inşallah bunu başarmak mümkün. Yeter ki işi ehline verelim” şeklinde cevap verdi.