Bölgesel Amatör Lig 6. Grup’ta Eskişehirspor, 6 puan farkla lider durumda olan 1926 Polatlı Belediyespor karşısında şampiyonluk yarışından kopmamak için bu hafta sonu kritik bir maça çıkacak. EsEs 7 Nisan 2024 Pazar günü saat 15’te Yeni Atatürk Stadı’nda Karadeniz Ereğli Belediyespor ile karşılaşacak. Siyah kırmızılıların şampiyonluk yolunda iddiasını sürdürmek için büyük önem taşıyan müsabaka öncesi Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, yerel yöneticilere çağrıda bulunarak maça davet etti. 

Diri açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Seçimlerimizin sonucunda vatandaşlarımızın teveccühleriyle Büyükşehir Belediye Başkanımız seçilen Sayın Ayşe Ünlüce ve yeniden vatandaşlarımızın desteğini alarak seçilen Odunpazarı Belediye Başkanımız Sayın Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Ataç’ı tribünümüz ve Eskişehirspor taraftarları adına tebrik ediyoruz. Ayrıca tüm ilçe belediye başkanlarımızı kutlarız. Meclis Üyesi seçilen eski başkanlarımızdan Mehmet Şimşek’in de belediye meclislerinde Eskişehirspor’umuzun en gür sesi olacağına inanıyoruz.

Şehrimizin tüm ileri gelenlerinin ve özellikle seçilmişlerimizin en büyük özelliğinin Eskişehirsporlu olmasını her zaman savunacağız. Şehrimizde ilkokulda sınıf başkanı bile olan bir evladımızın bu şanlı armanın sevdalısı olması için mücadelemizden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. 

Eskişehir’den Amerika’daki festivale damga Eskişehir’den Amerika’daki festivale damga

Bu bağlamda hafta sonu oynayacağımız Ereğli maçında tüm başkanlarımızı ve tüm şehrimizi şampiyonluk yolunda kenetlenmek için maraton tribününe omuz omuza olmaya ve hep birlikte ‘EsEs’ diye haykırmaya davet ediyoruz”