Eskişehirspor’da son oynanan Gölbaşı Belediyespor mağlubiyetinin hemen ardından Teknik Direktör Levent Kartop ile yollar ayrılmıştı. Siyah kırmızılı yönetim acil olarak toplanıp saatler sonrasında Beşiktaş’ta teknik adamlık yapan Önder Karaveli ile el sıkışarak anlaşma sağlandı. Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’ne gelen yeni teknik adam Başkan Erkan Koca ve bu transferin gerçekleşmesinde pay sahibi olan Bilim Adamı Ahmet Başal’ın yanında imzayı attı.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Erkan Koca, imza töreninde desteklerinden dolayı Başal’a teşekkür etti.

Yolumuz şampiyonluk

İmza töreninde konuşan Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca “Geçtiğimiz hafta talihsiz yenilgi ile çok üzüldük. Bir kan değişikliğinin gerektiğini camiamızı ve takımımız adına yönetim ile karar aldık. Levent Kartop hocamızla yollarımızı ayırdık. Önder hocamızla irtibata geçtik. Takımımız hakkında düşüncelerini sorarak anlaşma sağladık. Bu şampiyonluk yolunda anlaşmış bulunmaktayız” dedi.

Eskişehirspor'da Önder Karaveli dönemi kısa sürdü Eskişehirspor'da Önder Karaveli dönemi kısa sürdü

Birlik-beraberlik şart

Teknik patron Karaveli “Bizim her zaman yanımızda olan Bilim insanı Ahmet Başal hocamıza teşekkür ederiz. 7 maçımız var. Kaybedilmiş bir şey yok. Sonuna kadar mücadele etmeye söz verdik. Taraftarlarımızla camiamızla teknik ekibimizle bir olup beraber olup Eskişehirspor’u hak ettiği yerlere getirmek için en gerekiyorsa yapacağız. Şehrin birlik ve beraberlik içinde olmasını düşünüyoruz. Başarının da böyle geleceğini düşünüyoruz” dedi.

Net söylemek istiyorum

Teknik Direktör Önder Karaveli “İlk sözüm şu olacak. Dünden beri kimle konuşulsam, Eskişehirspor’un ligi olmaz. Hangi ligde olduğunun önemi yoktur. Beni bu masaya Eskişehirspor sevgisi ve saygısı getirdi. Ne zaman maçını izlesem gıpta ile baksam büyük bir camia. Ahmet hocamla 3 yıldır beraberim. Buraya daha önce gelmem konusunda da durumlar vardı. Nasip olmadı. Çok net söylemek istiyorum. Ben bir Süper Lig takımı ile görüşürken Eskişehirspor’dan teklif geldiğinde ben rotamı buraya çevirmiştim” dedi.

Yolculuğu hayal edelim

Karaveli “Burada olmak çok güzel. Sadece benim ve ekibimle olacak bir şampiyonluk sevinci yaşatmalıyız. Herkesin bir arada olmasıyla bu kulübün herkese ihtiyacı var. Herkes tek yürek olursa Eskişehirspor hak ettiği yerlere doğru yolculuğa başlar. Eskişehirspor’un bu yolda sonu Dünya liginde olmaktır. Dünya kulübü olmalıdır Eskişehirspor. Bu hafta iç sahada bir maç oynayacağız. Neden Perşembe günü Avrupa ligi maçı oynamasın. Yolculuğu buraya göre hayal etmek lazım” dedi.

7 maçı düşünmeliyiz

Yeni teknik adam Önder Karaveli “Hayalleri ne kadar büyük tutarsak sonuçlarda güzel olacaktır. Ben bir söz verdim. Az konuşup çok çalışacağız. Bizimle ilgili duyacağınız tek şey çok çalışıyor olacak. Önümüzde kalan 7 maçı düşünüp şampiyon olacağız. Kimin ne yaptığına bakmayacağız.  Sahaya çıkıp Eskişehirspor’u en iyi şekilde temsil edip tüm maçları kazanmak için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Hocamızla gurur duydum

Transferin gerçekleşmesinde pay sahibi olan ve Önder Karavel’yi ikna eden Bilim İnsanı Ahmet Başal “Benim çocukluğumdan beri hayalim olan iki konudan birisiydi. 7 cihan insanların mikropların insanların birlikte olmasıydı Ben Eskişehirliyim. Sevgi ile bir olmak yakışır. Mesleğimiz ne olursak olalım. Ortak paydamız Eskişehirspor. Ben hemşerilerime birlikte el ele verelim. Önder hocamızı herkes tanıyor. Kalbi sevgi ile dolu bir hocamız. Eskişehirspor’un hocası olmasından dolayı gurur duydum” dedi.