Programa Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, DSP Eskişehir İl Başkanı Erdoğan Dilek, CHP Mihalıççık İlçe Başkanı İsmet Taner, Mihalıççık Kent Konseyi Başkanı Salih Güven başta olmak üzere vatandaşlar katıldı. 

Eskişehir’in ilçesinden kartpostallık görüntüler Eskişehir’in ilçesinden kartpostallık görüntüler

Ünlü siyasetçi Türk, Cumhuriyetin 100 yıllık siyasi yaşamı üzerinde bilgiler vererek 1923-2023 yılları arasındaki Cumhurbaşkanı ve Başbakanlar hakkında bilgiler verdi. Eski Bakan Sami Türk, ülkemizde yeni bir Anayasa yapma girişiminin olduğunu, mevcut Anayasanın Darbe Anayasası olduğunu belirterek, 1987 yılından 2017 yılına kadar geçen 30 yıl içerisinde 20 defa değişikliğe uğradığını bunlardan bir tanesinin halk tarafından bir tanesinin Anayasa Mahkemesi tarafından reddedildiğini, Anayasanın 18 defa değiştirildiğini söyleyerek izleyiciler tarafından sorulan sorulara yanıt verdi. 

Konferans sonunda Bakan Hikmet Sami Türk, Türkiye’nin Hukuk ve Siyaset Gündemi isimli kitabını imzaladı. 

Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum da “Ülkemizin tanınmış siyasetçilerini Mihalıççık ilçemizde misafir etmeye onların bilgi ve birikimlerini ilçe halkıyla paylaşmalarını sağlayan programlar devam edecek” dedi.