Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kırsaldaki birçok noktada yolların altyapı ve üstyapı iyileştirmelerini sürdürüyor. Bu kapsamda Odunpazarı Uluçayır ile Karaalan mahallelerini bağlayan yolda başlatılan sathi kaplama çalışmaları devam ediyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri görev yetki ve sorumluluk alanı içerisinde bulunan yollardaki çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. 

Kent merkezinde birçok noktada çalışma yapan ekipler kırsal yollarında da yoğun çalışmalarını yoğun şekilde yürütüyor. 

Bu kapsamda Odunpazarı ilçesi Uluçayır mahallesi ile Karaalan mahallesini bağlayan yolda asfalt sathi kaplama çalışmaları devam ediyor. Toplamda 5 bin metre uzunluğa sahip olan yol, çalışmanın tamamlanmasıyla güvenli ulaşıma kavuşmuş olacak.

Anadolu Üniversitesi'nde menüyü öğrenciler seçecek Anadolu Üniversitesi'nde menüyü öğrenciler seçecek

Yapılan çalışma nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür eden Karaalan mahallesi muhtarı Onur Son, “Büyükşehir Belediyemiz yol çalışmalarına devam ediyor. Hocamıza, daire başkanlarımıza ve emek veren tüm çalışanlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi. 

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sürücülerin güvenli ve rahat bir yolculuk yapabilmeleri için çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade ederek, çalışma yapılan yollarda sürücüleri trafik işaret ve işaretçilerine uymaları konusunda uyardı.