Büyükşehir Belediyesi’nde CHP Grup Başkanvekili Kazım Kurt, AK Parti Grup Başkanvekili ise Ahmet Sivri oldu. 

Kapalı zarf usulü ile yapılan oylama sonucunda Büyükşehir Meclisi’nin birinci başkanvekili Hasan Ünal olurken, ikinci başkanvekili ise Ali Haydar Çelik olarak belirlendi. 

Meclis divan katipleri adına yapılan oylamada ise 30 oy alan Çağrı Özeçoğlu ve Atilay Dalgıç asil, Murat Uygun ve Ufuk Çini yedek katip olarak seçildi. 

Belediye encümen seçimindeyse CHP’den Vural Yörük, Ayhan Sülük, Çağrı Özeçoğlu, İhsan Ceran, Nurcan Alkan, AK Parti’den ise Ahmet Sivri, Metin Öztürk seçildi. 

İlgili komisyonların üye seçimlerinde ise sonuçlar şu şekilde;

Plan ve Bütçe Komisyonuna CHP’den Nihat Çuhadar, Ali Haydar Çelik, Fikriye Güven Zaptiye,  AK Parti’den Zeynep Güneş, Bekir Belceli getirildi.

İmar ve Bayındırlık komisyonu üyeleri ise CHP’den Erdoğan Aydoğmuş, Hasan Ünal, İnci Şentuna, AK Parti’den Ali İnci, Ahmet Sivri olarak belirlendi. 

Ulaşım komisyonuna CHP’den Vural Yörük, Mustafa Emrah Guzey, Mustafa İmre, AK Parti’den Salih Yılmaz, Adem Çakır getirildi.

Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeleri olarak CHP’den Tamer Günaydın, Ali Osman Taş, Serkan Adaş, AK Parti’den Serhat Hamamcı, Metin Öztürk belirlendi. 

Eğitim, kültür, gençlik ve Spor komisyona ise Nihat Çuhadar, ufuk Çini, Mustafa Emrah Guzey, AK Parti’den Ahmet Dönmez, Bekir Belceli getirildi.

Hukuk ve yönetmelikler komisyonuna CHP’den Atılay Dalgıç, Hakan Karabacak, Ali Osman Taş, AK Parti’den Ahmet Dönmez, Mehmet Bilen getirildi.

İlçelere yatırım izleme komisyonu üyeleri ise CHP’den Serkan Adaş, Mustafa Çağrı Kılıç, İhsan Ceran, AK Parti’den Serhat Hamamcı Zeynep Güneş olarak belirlendi. 

Toplumsal eşitlik komisyonuna CHP’den İnci Şentuna, Fikriye Güven Zaptiye, Nurcan Alkan, AK Parti’den Mustafa Caner Kırıkçı, Özlem Ünalır getirildi. 

Deprem ve doğal afetler komisyonuna CHP’den Erdoğan Aydoğmuş, Rıdvan Özen, Ayhan Sülük, AK Parti’den Metin Öztürk, Ali İnci getirildi.

Özcan: Eskişehir’de kiralık resmi araçlarla tatile gidenler var Özcan: Eskişehir’de kiralık resmi araçlarla tatile gidenler var

Frigya kültürel mirasını koruma ve kalkınma birliğine asil üye olarak Uğur Tepe ve Tamer Günaydın seçildi.

Tarihi Kentler Birliğine doğal üye olarak Ayşe Ünlüce ile asil üyeler olarak Uğur Tepe, Habil Dökmeci ve Haydar Çorum seçildi.