2023 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü mecliste Ak Parti grubunun yeni bir döneme girildiğinden dolayı görüşmeye açılmasını istemediklerini belirtmesi üzerine 2023 yılı Faaliyet Raporu  oy birliği ile meclisten geçti.

Kurt: Centilmence bir hareket

Faaliyet raporu ile ilgili görüşlerini aktaran Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Çok centilmence bir hareket. Keşke iki gün önce Odunpazarı ve Tepebaşı’nda da aynı şeyi yapsaydılar daha memnun olurduk. Çünkü bu faaliyet raporu 2023 yılında Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen’in öncülüğünde büyükşehir emekçilerinin ve bürokratlarının katkısıyla gerçekleşmiş faaliyetleri ortaya koyan bir rapor. Seçim kampanyası boyunca üç ay süre içerisinde Büyükşehir Belediyemizin bütün faaliyetleri, 5 yıllık hatta 25 yıllık, tartışıldı. Ve bu tartışmalar sonucunda Eskişehir halkının yüzde ellisinden fazlası olumlu oy kullandı. Aksayan yönleri varmıdır elbette bizim de tam anlamıyla gerçekleştiremediğimiz işler vardır, bunun sebepleri vardır. Şimdi arkadaşlarımız bir tartışma açmadığı için biz de onun sebeplerini tartışmak istemeyelim madem. Biz bu faaliyeti gerçekleştiren bütün çalışanlarımıza, bütün geçmiş dönem meclis üyelerimize ve özellikle Sayın Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ediyoruz. Yeni seçilen başkanımıza da 2024-2029 döneminde başarılar diliyoruz. Desteğimiz sonuna kadar arkasındadır” dedi.

Ayse Unluce2

Ünlüce: Bu siyasi nezaket güzel bir başlangıç oldu

Eskişehir’de kalbine yenilen polis memuruna son veda Eskişehir’de kalbine yenilen polis memuruna son veda

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ise, “Her iki gruba da nezaketleri için teşekkür ediyorum. Geçmiş beş dönemde 25 yılda Eskişehirimizde öncü başkanlık yapan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in şahsında geçmiş dönemde bu faaliyet raporuna hizmet eden değerli çalışma arkadaşlarıma ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sene pandemiden kaynaklı ekonomik krizleri yaşıyorduk, depremi yaşadık ama buna rağmen Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır şekilde Eskişehir’e yakışır şekilde güzel faaliyetler yapıldı. Bu siyasi nezaket de güzel bir başlangıç oldu” diye konuştu.