Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, kadın futbolunda adından söz ettirmeye devam ediyor.

3. Lig 9. Grupta yer alan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı hafta sonu çok önemli bir mücadeleye çıktı. Kütahya Mustafa Asım Alkış Stadı’nda 1922 Dumlupınar Spor ile karşılaşan Büyükşehir Gençlik, galibiyeti kaçırdığı maçtan 2-2’lik skorla ayrıldı. Bu sonuçla puanını 13’e çıkaran Büyükşehir, play off şansını son maça taşıdı.

Ligin son haftasında rakibi 1922 Dumlupınar haftayı bay geçerken, Büyükşehir Gençlik ise 13 Mayıs Cumartesi saat 12.00’de Osmangazi Semt Sahası’nda Eskişehir Öncü ve Spor Kulübü ile karşılaşacak.

Büyükşehir ligin son hafta karşılaşmasından galibiyetle ayrıldığı takdirde puanını 16’ya çıkarırken, Dumlupınar 14 puanda kalacak. Play off için sahaya çıkacak olan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü hafta sonu yapılacak kritik maçın hazırlıklarına da başladı. Son maçta tek hedeflerinin 3 puan olduğunu belirten Büyükşehir’in başarılı kadınları, play off ile birlikte hedeflerinin büyük olduğunu belirttiler.

TFF Kadınlar 3. Liginde, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar play-off maçlarında yer alma hakkını elde edecek. Gruplarında normal sezonu ilk sırada tamamlayan takımlar seri başı olarak ‘play-off’lara katılacak. Play-off’lar sonucunda toplam 5 takım 2023-2024 sezonunda Kadınlar 2. Ligi’nde yer alma hakkını elde edecekler.