Eskişehir’de elde ettikleri başarılar ile adından sıkça söz ettiren Özel Çağdaş Okulları, Okul Sporları 3×3 Basketbol Türkiye Birinciliği Turnuvası’na damgasını vurdu. Eskişehir temsilcisi Çağdaş Okulları, Türkiye Şampiyonasındaki ilk iki maçında Şanlıurfa ve Mardin temsilcisini yenerek turnuvada grup müsabakalarını namağlup bir şekilde tamamladı. Play-off turunda Trabzon temsilcisini yenen Çağdaş Okulları, çeyrek finalde Erzincan temsilcisini, yarı finalde ise Isparta temsilcisini yenerek finale kaldı. Final maçında ise Ankara temsilcisi Özel Fatoşabla Anadolu Lisesi karşı karşıya gelen kızlarımız, maç boyu sürdürdükleri üstünlüğü, galibiyetle taçlandırdı. Çağdaş’ın basketbolcu kızları, Türkiye Şampiyonu olarak şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Tüm okul, maçı canlı izleyerek bu coşkuya ortak oldu 

İstanbul’da oynanan Okul Sporları 3×3 Basketbol Türkiye Birinciliği final karşılaşması TRT Spor Yıldız kanalından canlı yayınlandı. Özel Çağdaş Okullarının tüm öğretmen ve öğrencileri maçı spor salonunda kurulan ekrandan canlı olarak izledi. Ellerinde bayraklar ile takımlarını destekleyen öğrenciler, şampiyonluğu getiren son basket ile büyük sevinç yaşadı. 

Anadolu Üniversitesispor Türkiye şampiyonu oldu Anadolu Üniversitesispor Türkiye şampiyonu oldu

“Sporcuları alt yapıdan yetiştiriyoruz”

Türkiye Şampiyonluğu gururunu ve coşkusunu yaşadıklarını söyleyen ESBAV Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yavuz Tuna, "Eskişehir’de basketbol denilince akla ilk gelen okul olmanın yanı sıra son yıllarda adımızı tüm Türkiye’ye duyurmuş olmanın gururunu yaşıyoruz. Hem okul takımlarımızdaki hem de kulübümüz bünyesinde sporcularımızı 6-7 yaştan itibaren çekirdekten yetiştiriyoruz. Yıllardır verilen emeklerin sonuçlarını Türkiye genelinde elde ettiğimiz başarılarla alıyoruz. Bugün ise Türkiye Şampiyonluğu gururunu yaşadık. Tüm sporcularımızı ve onları yetiştiren basketbol koçlarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. 

“Hedefimiz şehrimizi başarıyla temsil etmek”

Özel Çağdaş Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Ali Akarsu ise, “Okul ve kulüp takımlarımız sayısız başarılara imza atıyor. Onlarla her zaman gurur duyuyoruz. Bugün ise Türkiye Şampiyonu olmanın coşkusunu yaşıyoruz. Hedefimiz her zaman adımızı Türkiye’ye duyurmak, şehrimizi başarıyla ve gururla temsil etmek. Okulumuzda kurulan ekranda coşkuyla maçı takip ederek bize destek olan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.