Güncel gelişmeleri ve yeni teknolojileri takip ederek nitelikli ve modern mesleki eğitim vermek, donanımlı ve nitelikli mezunlar yetiştirmeye devam etmek amacıyla Eskişehir Teknik Üniversitesi Ulaştırma Meslek Yüksekokulu, Ulaştırma Bilimleri Enstitüsü ve Porsuk Meslek Yüksekokulunun faaliyet gösterdiği Kampüs alanının ortak kullanımına dair Protokolün süresi ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan ve TCCD Genel Müdürü Hasan Pezük’ün katıldığı imza töreni ile uzatıldı.

Kırmızı ette fiyatlar uçuşa geçti! Artık yemek hayal Kırmızı ette fiyatlar uçuşa geçti! Artık yemek hayal

İlgili kampüs alanında Porsuk Meslek Yüksekokulu ve Ulaştırma Meslek Yüksekokulu bünyesinde 3 bin 450 öğrenci eğitim-öğretim görmekte, 114 akademik ve idari personel görev yapmakta. Özellikle Raylı Sistemler alanında; Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Programı, Raylı Sistemler Makina Teknolojisi Programı, Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Programı, Raylı Sistemler Makinistliği Programı, Raylı Sistemler İşletmeciliği programı yanı sıra birçok programda eğitime devam etmekte. Bugüne kadar yaklaşık 10 bin 707 mezunu ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde belirlenen niteliklere uygun insan gücü yetiştirerek, sektörel ve toplumsal gelişime katkı sağlandı.

Protokol kapsamında eğitim kampüsü ESTÜ tarafından yükseköğretim faaliyetlerinde kullanılmaya devam edecek, aynı zamanda TCDD ile yapılacak iş birlikleri ile bu kampüste ESTÜ, TCDD’ye eğitim faaliyetlerinde destek verecek. Sektöre yönelik mesleki eğitim programları, lisansüstü eğitim programları, bilimsel ve teknolojik ARGE çalışmaları, yurt içi ve yurt dışında ortak proje iş birliklerinin yapılması gibi faaliyetlerle de iki kurum arasında iş birlikleri geliştirilecek.