Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu, katılımcı kent yönetiminin geliştirilmesine yönelik stratejiler oluşturulmasına katkı sağlamak için ortak akıl oluşturmak üzere Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller ve Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum ile bir araya geldiler.

Başkan Akçasoy ve Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu, Eskişehir Kent Konseyi’nin Genel Kurul Üyesi olan ilçelerin yerel yönetimleri ile özellikle katılımcı kent yönetimi stratejilerinin oluşturulmasına katkı sağlamak üzere bilgi ve tecrübelerini paylaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Alpu ve Mihalıççık Belediye Başkanları ziyaret edildi.

Sinoplu gençler Eskişehir'e hayran kaldı Sinoplu gençler Eskişehir'e hayran kaldı

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Artık özellikle kırsal kalkınma uygulamalarında merkezden yönetim yaklaşımı değil, tabandan-tavana yaklaşımı ve yerinde katılımcı yönetim anlayışının benimsenmesi gerekiyor.Çünkü günümüzde ilçelerimizde kırsal kalkınma konusu artık sadece kamusal bir hizmet alanı olmaktan çıkmış ve toplumun tüm kesimlerinin ortak uğraşısı haline gelmiştir. İnanıyoruz ki ilçelerimizde her alanda kalkınmanın sağlanması ancak ortak akıl ile oluşturulacak sürdürebilir politika ve stratejilerin ortaya konulmasıyla mümkün hale gelecektir” diyerek “Yakın ilgileri ve sıcak ev sahiplikleri için Mihalıççık ve Alpu Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.