Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde doğalgaz kaynaklı elektrik kesintileri nedeniyle 72 saatlik elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

" “22/01/2022 tarih ve 671 sayılı yazımızda Botaş Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin elektrik santrallerinde doğal gaz tüketiminde kısıtlamalar yapmasından dolayı ülke çapında elektrik arzında yaşanan sıkıntı sebebiyle TEİAŞ tarafından İdaremize muhtelif günlerde yaklaşık yüzde 75'e varan oranlarda (137 MW civarında) güç düşülmesinin talep edildiği ve kısıntı uygulanacağı daha önce duyurulmuş idi.

Yumurta ve süte rekor zam! Yüzde yüzü geçti Yumurta ve süte rekor zam! Yüzde yüzü geçti

Teiaş'ın ilgili birimleri ile yapılan görüşmeler neticesinde Eskişehir Organize Sanayi Bölgemizde kısıntıların Pazartesi Perşembe ve Cuma günlerinde ve her iki Teiaş trafo merkezinden de aynı anda yapılması şeklinde bir düzenleme mümkün olmuştur.

Son durum itibariyle elektrik kısıntıları Pazar gününü Pazartesi gününe bağlayan gece yarısından itibaren başlamak üzere Pazartesi günü 00.00- 23:59 (tam gün) Perşembe günü 00.00-23:59 (tam gün) Cuma günü 00.00-23:59 (tam gün) şeklinde tüm abonelerimize uygulanacaktır. Kısıntı süresince abonelerimizde elektrik kesintisi planlanmamış olup güç düşümü yapılması ve verilen elektriğin sadece aydınlatma, güvenlik, yardımcı tesisler gibi işletmenizin zaruri ihtiyaçları için kullanılması hiçbir şekilde ana üretim amaçlı kullanılmaması gerekmektedir.

Talep edilen güç düşümününün sağlanamaması halinde Eskişehir Organize Sanayi Bölgemizi besleyen hatların tamamında TEİAŞ tarafından elektrik kesintisi yapılacaktır.

Bölgemizin tamamında kesinti olmaması adına kısıntıya uymayan abonelerin elektriği arzu edilmemesine rağmen İdaremizce kesilmek zorunda kalınacaktır"