Eskişehir Sanayi Odasının her yıl düzenlediği ancak pandemi nedeniyle ara verilen ‘Aile Şenliği Pikniği’ etkinliğine 1200’ün üstünde kişinin katılımı olurken Eskişehirli sanayiciler zorlu üretim günleri arasında stres atma imkânı da buldu.

Daha çok sosyal proje

Etkinliğin ilk açılış konuşmasını yapan ESO Meclis Başkanı Süha Özbay, pandemi nedeniyle ara verilen etkinlikte yeniden buluşmanın sevincini yaşadıklarını söyleyerek, sanayi ve Eskişehir’i yakından ilgilendiren çalışmalara devam edeceklerini ancak daha fazla sosyal projeye de imza atacaklarını ifade etti.

Büyük Türkiye'nin üreten insanları olacağız

Etkinlikte konuşan ev sahibi ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise birlik ve beraberliğe bundan sonraki süreçte daha fazla ihtiyaç olduğunu, bir araya gelebilmenin önemine dikkat çekti. Kesikbaş, “Burada, bir arada olmaktan onur duyuyoruz. Özellikle ailelerinimizin bir arada ve paylaşım içinden olmasını çok önemsiyoruz. Hepimiz büyük bir aileyiz. Bunu burada görmek çok önemli. EOSB Başkanımız Nadir Bey’in de ifade ettiği gibi daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Eskişehir sanayimiz büyüyor, güçleniyor. Bu süreç içerisinde ayrışmaya değil, birleşmeye ihtiyaç var. Hepimizin çıkarları doğrultusunda geleceğin büyük Türkiye'sinin üreten insanları olacağız. Pandemi nedeniyle böylesi büyük bir etkinliğe ara vermiştik. Eskişehir sanayisi olarak beyinlerdeki pandeminin de bittiğini bugün mutlulukla görüyorum. Katılımlarınızdan dolayı herkese tek tek teşekkür ediyorum" dedi.

Bir aradayken büyük işler başarıyoruz

Açılışta konuşan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli de birlik ve beraberliğin ortaya çıkardığı başarıya dikkat çekti. Eskişehir sanayisinin bir aradayken büyük işler başardığını ifade eden Küpeli, "Hepimiz üretmeye ve ihracat yapmaya çalışıyoruz. Hepimiz daha fazla üretmek, kazanmak, ülkemizi daha yüksek yerlere taşımaya çalışıyoruz. Bunun için de birlikte hareket etme zorunluluğumuz var. Önümüzdeki 4 Ekim'de yani 25 gün sonra bir seçim olacak ve tek liste olarak yapacağımız kongreyle birlikte enerjimizi, gücümüzü üretime harcamak için birlikte hareket edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan açılış konuşmaları sonrası etkinlik, tavla turnuvası, midilli turu, çocuklara ve yetişkinlere yönelik oyun parkları alanlarında gerçekleştirilen çeşitli aktiviteler ve sürpriz hediye çekilişleri ile devam etti. Katılımcıların unutulmaz bir gün yaşadığı etkinlikte sabah kahvaltısı, meyve ve çeşitli ikramlar yapıldı.