Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü hava raporuna göre, Eskişehir genelinin az bulutlu ve açık geçeceği, toz taşınımı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Eskişehir merkezi ve ilçelerinde hava sıcaklığının önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi, rüzgârın güney ve batı yönlerden zamanla kuzey ve batı yönlerden hafif ve orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Zaimoğlu “Orta Doğu ve Afrika’dan bu birkaç gün içerisinde toz taşınımı olacağını görüyoruz” dedi.

Hız koridorları devrede! Eskişehir’den Bursa’ya gidecekler dikkat Hız koridorları devrede! Eskişehir’den Bursa’ya gidecekler dikkat

Toz taşınımlarının insanları olumsuz etkilediğini vurgulayan Prof. Dr. Zaimoğlu “Belli bir oranın içerisinde toz taşınımı insan sağlığı için problem oluşturuyor. Alerji ve solunum yollarıyla ilgili problemi olan vatandaşlarımıza sıkıntı oluşturacaktır bu toz taşınımı. Onların daha çok dikkat etmelerini ön görüyoruz” diye konuştu.