Eskişehir’de 1 Mayıs kutlamaları Büyükpark Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. 

Gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında Eskişehir Valiliği kentte bir dizi trafik tedbirleri alacak.

Yapılan açıklamada 1 Mayıs kutlama etkinliği ve gösteri yürüyüşü kapsamında, Haller Kavşağı (Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı, Cengiz Topel Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Hatboyu-1 Caddesi Kavşağı) ile Cumhuriyet Meydanı (Gazi Yakup Satar Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Hatboyu-1 Caddesi ve Hatboyu-2 Caddesi Kavşağı) arası çift yönlü araç trafiğine kapatılacağı ifade edildi. 

Açıklamada ayrıca araç trafiğine kapatılan bu alanlara açılan cadde ve sokaklardan araç çıkışlarına izin verilmeyeceği belirtilerek, Hatboyu-1 ve Hatboyu-2 caddeleri ile Zübeyde Hanım Caddesi ve Gazi Yakup Satar Caddesi üzerine 30 Nisan 2024 Salı günü saat 20’den 1 Mayıs 2024 Çarşamba günü etkinlikler bitene kadar araç parkına izin verilmeyeceği ifade edildi. 

Eskişehirliler dikkat! Meteoroloji saat verdi Eskişehirliler dikkat! Meteoroloji saat verdi

Valiliği duyurusunda “Tüm uyarılara rağmen park edilen araçlar güvenlik nedeniyle çektirilerek muhafaza altına alınacağından, araç sürücülerinin araçlarını yukarıda belirtilen Bulvar ve Cadde üzerlerine park etmemeleri, araçlarını uygun park alanlarına, otoparklara park etmeleri ve alternatif güzergahları kullanmaları, trafik işaret ve işaretçilerine riayet etmeleri önemle rica olunur” denildi.