Vali Erol Ayyıldız, yayımladığı mesajda şu sözlere yer verdi, "Ulusal egemenliğin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunda önemli bir görev üstlenen demokrasimizin merkezi Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 103. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

ESKİ Genel Müdürü’nden sel baskını eleştirilerine yanıt ESKİ Genel Müdürü’nden sel baskını eleştirilerine yanıt

Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında büyük ve güçlü Türkiye idealiyle kenetlenen aziz milletimiz için daha büyük, daha güçlü bir Türkiye’yi inşa etmek, gelecek nesillere de gurur duyacakları bir ülke bırakmak için 2053 ve 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemekteyiz.  

Binlerce yıllık devlet silsilemizin son temsilcisi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti en büyük gücünü birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışından almaktadır. Bayrağı teslim edeceğimiz sevgili çocuklarımızın da bu değerlere sahip çıkarak Türkiye’nin Yüzyılını inşa edeceklerine güvenimiz tamdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 103. kuruluş yıl dönümüne kavuşmanın gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyor, çocuklarımızı sevgiyle selamlıyorum."