Eskişehir'de bol Adaylı geçen Esnaf Odaları Birliğine bağlı odaların bazılarında başkanlar değişti, bazıları koltuklarını korudu. Şubat ve Mart ayları da yoğun geçecek. İşte seçimlerle göreve gelen başkanlar...

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine (ESOB) bağlı meslek odaları bu dönem bol adaylı seçimlere sahne oldu.Ocak ayı ile birlikte başlayan meslek odalarının ilkini Lokantacılar Odası gerçekleştirdi.Genel kurullar öncesi üyelerine yönelik ziyaret programları düzenleyen birçok odanın mevcut başkanları yeni dönemde de aday oldu ve koltuğunu korumayı başardı.

Yeni dönem kongrelerine tek aday olarak katılan lokantacılar ile Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası görevlerine kaldığı yerden devam etmeye başladı.3 başkan adayının yer aldığı Emlak Komisyocuları Odasında Gazi Çelik güven tazelerken,4 adayın kıyasıya yarıştığı Berber ve Kuaförler Odasında ise mevcut Başkan Fethi Özkara, anahtarı çok az bir farkla Gürdal Sarıkaya'ya teslim etmek zorunda kaldı.

2 başkan adayının çıktığı Minibüs İşletmecileri Esnaf Odasında mevcut başkan İlhan Ay bu dönemde aday olmayacağını açıkladı.Yapılan kongrede Coşkun Güvenç rakibini geride bırakarak görevi teslim aldı.Peş,peşe devam eden genel kurullarda 3 adayın katıldığı Kahveciler Odasında başkan değişikliğine üyelerin çoğunluğu izin vermedi.Üyelerin tercihi mevcut Başkan Zeki Çoban oldu.

2 adayın yarıştığı Bakkal ve Bayiler Odasında yerini koruyan İsmail Hakkı Ördek'de rakibini geride bıraktı.Marangozlar ve Mobilyacılar Odasını ise daha  önce yönetimde  olan Cengiz Kalkan üyelerini yalnız bırakmayarak rakipsiz seçime katıldı.İnönü İlçe Esnaf Odası genel kurulunda mevcut Başkan Mustafa Tuncer yerini koruyan başkanlar sıralamasına girdi.

Eskişehir'in 'icra haritası' açıklandı! Durum vahimden de öte Eskişehir'in 'icra haritası' açıklandı! Durum vahimden de öte

Son yapılan 2 genel kurulda da mevcut başkanlar rakiplerini geride bıraktı. Geçtiğimiz Cumartesi günü Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığını Abdurrahman Yüceer,Yaş Sebze,Meyve,Balıkçılar ve Pazarcılar Odası Başkanlığı görevinide üyelerinden aldıkları destekle Mehmet Çiçek bir dönem daha yürütecek.

Ocak ayının kongreler ile geçtiğini belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen'de,ilçe esnaf genel kurullarınında devam ettiğini söyledi.Başkan Birsen,Şubat ayının ilk haftası kongrelerin devam edeceğini de sözlerine ekledi.