Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, farklı kadro ve pozisyonlarda çalıştırılmak üzere 132 personel alımı yapacak. En az lise mezunu adaylardan yapılacak olan alımların detayları belli oldu. Lise mezunlarının yanı sıra ön lisans ve lisans mezunları için de uygun kadrolarda alımlar yapılacağı duyuruldu. 16 Kasım 2023 Perşembe günü başlayan başvuruların 81 ilden kabul edileceği personel alımlarında mülakat şartı olmayacak. Son başvuru tarihi ise 30 Kasım 2023 Perşembe. 

Alım yapılacak kadrolar 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne lise mezunlarından 1 temizlik görevlisi, 11 temizlik ve çöp toplama görevlisi, ön lisans mezunlarından 1 röntgen teknisyeni, 9 sağlık teknikeri, 4 şoför ve 36 koruma ve güvenlik görevlisi, lisans mezunlarından ise 1 eczacı, 1 psikolog, 1 sağlık teknikeri, 14 hemşire, 41 büro personeli, 2 mühendis, 1 çözümleyici ve sistem programcısı, 4 aşçı ve 5 diğer sağlık personeli şeklinde istihdam sağlanacak. 

2022 KPSS puanı da dikkate alınacak

2022 KPSS puanlarının dikkate alınacağı alımlarda, lise mezunlarının P-94, ön lisans mezunlarının P-93, lisans mezunlarının ise P-3 puan türünde en az 50 taban puan almış olmaları gerekiyor. 

‘Eskişehir Modeli’nde hak sahibi oldular ‘Eskişehir Modeli’nde hak sahibi oldular

Başvuru nereye yapılacak? 

Şartları sağlayan adaylar için başvuruların Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi aracılığıyla kabul edileceği duyuruldu.