CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile birlikte Mihalıççık halkıyla bir araya geldi.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, “Biz 10 Ocak’ta çıktık yola, 31 Mart’a kadar şehrin her noktasında vatandaşımıza temas etmeye çalıştık. Mihalıççıklılarla birlikte olmak bizim için çok önemli. Sizler Eskişehir’de karar verme mekanizmasının başındasınız. Burada bulunan çoğu kişiyle yollarımız pek çok yerde kesişti. Bunun sırrı ne bilmiyorum ama hepiniz okumuşsunuz, iyi yerlere gelmişsiniz. Mihalıççıklı vatandaşlarımız kendini geliştirmiş, laik, çağdaş insanlar olarak aramızda. Bu nasıl bir öğrenme aşkıdır hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Bayram tatili için Eskişehir’e akın ettiler Bayram tatili için Eskişehir’e akın ettiler

Gözüm arkada kalmayacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “En büyük kazancım öğrencilerim ve siz Eskişehirli vatandaşlarımdır. Ne yaptıysak bize hep destek verdiniz. Sahip çıktınız, korudunuz. Her şey gibi bu görevinde sonu var. 25 yıldır bu görevdeydim, artık gözüm arkada kalmadan bu görevi teslim edeceğim. Sizler cebi dolu, kafası boş insanlara bu görevi teslim etmezsiniz” diye konuştu.

31 Mart’ta ders verelim

MİYAD’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Birlikte politika yaptığımız, birlikte ağlayıp, birlikte güldüğümüz arkadaşlarımızla bir arada olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Odunpazarı Belediyesi’nde 10 yıldır Başkanlık yapıyorum. Bu 10 yılda yaptıklarımız, bundan sonraki dönemde yapacaklarımızın güvencesidir. Odunpazarı’na gelince Mihalıççıklılar Derneği'ne uğramadan gitmiyoruz. Eskişehir’in bütün mahallelerinde olan ve bizi sürekli destekleyen bir topluluk olarak, size şükran borçluyuz. 31 Mart seçimlerini mutlaka kazanmalıyız. Kazanmalıyız ki yukarıdaki tek adama rejimine bir ders verelim, uyarıda bulunalım” dedi.

Sizlerin destekleriyle bugünlere geldik

Mihalıççıklıların Eskişehir’de çok önemli bir lobi oluşturduğunu söyleyen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Eskişehir ve Türkiye siyasetinin en iyi konuşulduğu en iyi lobisi olan yerdir burası. Zaman zaman geldiğimizde çok şey öğrenmişimdir burada. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Yerel iktidarla merkezi hükümet bir olmazsa hizmet alamazsınız’ dedi. Şimdi onların Türkiye’yi ne hale getirdiğini hepimiz görüyoruz ve yaşıyoruz. Bizim 23 yıldır Eskişehir’i nereden nereye getirdiğimizi de görüyorsunuz. Rahmetli Ecevit bize kendi yağımızla kavrulmayı öğretti. Biz hizmet için elimizden geleni yaptık, hiç destek almadık, desteklerimizi hep sizden aldık” dedi.

Ziyarete CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, CHP İl Başkanı Talat Yalaz da katıldı.