Geçtiğimiz günlerde açıklanan emeklilere verilecek bayram ikramiye bedelinin geçen yılla aynı olması tepki ile karşılandı. Emeklinin yine hayal kırıklığına uğratıldığına dikkat çeken Bağımsız Emekliler Platformu (BEP) Eskişehir Temsilcisi Fetdah Günkaya, bayram ikramiyasinde artış beklerken yine hüsrana uğratıldıklarını söyledi.

Maaş artışı ve bayram ikramiyesi konusunda günler öncesi taleplerini tüm şubeler olarak dile getirdiklerine dikkat çeken Günkaya "Biz emekliler bayram ikramiyesinin en az 2 bin 500 lira olmasını talep etmiştik. Bu istediğimiz yine dikkate alınmadı. Zaten aldığımız maaş ile geçinemiyor, ikinci bir iş yapmak zorunda kalıyoruz. Birçok emekli, başka işlerde çalışarak geçimini sağlamak için mücade ediyor" dedi.

Eskişehir'in 'icra haritası' açıklandı! Durum vahimden de öte Eskişehir'in 'icra haritası' açıklandı! Durum vahimden de öte

Bayrama buruk bir şekilde gireceklerinide belirten Fetdah Günkaya "Emekli maaşı kiraya yetmiyor, faturaları ödeyemiyoruz. Çarşıda, pazarda, markette, mutfakta yangın var. İnsanca yaşamak istiyoruz. Boş file, boş tencere ile geçinemiyoruz.Gıda başta olmak üzere temel ihtiyaç maddeleri fiyatları sürekli artıyor. Ev kiraları, elektrik ve doğalgaz faturaları ödenemez miktarlara ulaşıyor. Ucuz ekmek almak isteyen emekliler, Halk Ekmek kuyruklarına mahkûm ediliyor. Tüketici Kredisi ve Kredi Kartı kullanarak günlük yaşamlarını sürdürmek zorunda bırakılan emeklilerin büyük bölümü bankalara borçlu olup, önemli bir bölümü ise icralık duruma gelmiştir. Artık yeter. Dayanamıyoruz. Tüm emekliler için insanca, onurlu ve huzurlu bir yaşam, çocuklarımız ve torunlarımız için sosyal güvenceli ve güvenli bir gelecek istiyoruz. Tüm Emekliler Eşgüdüm Kurulu adıyla bir araya gelen bizler, tüm emekliler için insanca, onurlu ve huzurlu bir yaşam, çocuklarımız ve torunlarımız için sosyal güvenceli ve güvenli bir gelecek istiyoruz. Bunun için örgütleniyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz" şeklinde konuştu.