Bu yıl Kurban Bayramı'nın 4 günden fazla olup olmayacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmazken, kesin olarak 4 gün sürecek tatilin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle birçok vatandaşın tatil planladığı görülüyor. Bu nedenle, Eskişehir'den memleketlerine veya farklı şehirlere gitmek isteyen vatandaşlar, şimdiden otobüs bileti almaya başladı.

Otobüs firmaları da artan talebe cevap vermek için sefer sayılarını artırmaya başladı. Ancak, bazı seferlerde yer bulmanın zorlaştığı da görülüyor.

Bayramdan sonra uygulanacak! ATM’den para çekecek Eskişehirliler dikkat Bayramdan sonra uygulanacak! ATM’den para çekecek Eskişehirliler dikkat

Bayram tatilinin 16-19 Haziran tarihlerine gelmesi hava sıcaklığının yükselmesiyle beraber, özellikle Antalya, Muğla ve İzmir gibi sahil şeritlerinin bulunduğu şehirlere talebin çok olduğu görüldü.

Öte yandan Eskişehir’den Ankara, İstanbul ve Bursa gibi şehirlerin biletlerinde bir değişiklik olmadığı, Eskişehirlilerin Kurban Bayramı tatili için Ege ve Akdeniz kıyılarını tercih ettiği gözlerden kaçmadı.