İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Ramazan bayramı trafik tedbirleri kapsamında 13 Nisan Cumartesi günü İnsansız Hava Araçları, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Kameraları, Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) ve radar ekipleriyle çevre yollarında denetim gerçekleştirdi.

Ayrıca yaya bölgelerine giriş yapan araçlar, yasal limitlerin üzerinde alkol alarak araç kullanan sürücüler, sürücü belgesiz araç kullananlar, abart egzozlu araçlar ile park kural ihlali yapan araç ve sürücülerine yönelik denetimlerde, 2 bin 252 araç ve sürücüsü kontrol edildi.

Kural ihlali yaptığı tespit edilen 542 araç sürücüsünün sürücü belgesine ve tescil plakasına 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddelerinden cezai işlem uygulandı.

Eskişehir’de uygulanan bu sistem düzensiz göçmenleri tespit edecek Eskişehir’de uygulanan bu sistem düzensiz göçmenleri tespit edecek

23 aracın trafikten men edildiği çalışmalarda, şehirler arası otobüs terminali çıkışında 137 otobüs şoförü ve 5 bin 480 yolcuya emniyet kemeri kullanımının önemi üzerine eğitim verildi.