Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı muhteşem bir şenlikle kutladı. Kanlıkavak Parkında düzenlenen şenliğe, yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Şenlikte, çocuklar gün boyunca gönüllerince eğlendi. 23 Nisan Çocuk Şenliğine, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Başkan Kurt’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı nedeniyle makamını devrettiği Çocuk Başkan Eymen Demirkol ile çok sayıda çocuk katıldı.  

Çocuk Şenliğinin açılış konuşmasını Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt yaptı. Çocukların bayramını kutlayan Başkan Kurt, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Türkiye’nin değil dünyanın en büyük bayramı olduğunu söyledi. Başkan Kurt, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir bayram. Türkiye, Kurtuluş Savaşına giderken bile seçilmiş milletvekillerinden olunan bir büyük millet meclisiyle idare edildi. Yani egemenliği biz halktan gelen bir güç olarak kullandık ve kabul ettik. Bu gücün önünde hiç kimse duramaz. Egemenlik kayıtsız ve koşulsuz ulusundur. Bunun önüne geçecek ya da geçmek isteyecek olanların hiçbir şansı yoktur. Bunu Türk milleti daha 20 gün önce tekrar gösterdi. O nedenle bu büyük bayramı bir kez daha kutluyorum. Çocuklarımız, bu bayramda özgürce oynayacak. Çocuklarımızın, özgürce eylemesini ve ailelerin de onlara katkı sunmasını diliyoruz” dedi. 

AK Parti İl Başkanı’ndan Çifteler’e geçmiş olsun ziyareti AK Parti İl Başkanı’ndan Çifteler’e geçmiş olsun ziyareti

“Atatürk’e teşekkür ederim”

Başkan Kurt’un ardından Çocuk Başkan Eymen Demirkol, arkadaşlarının bayramını kutladı. Başkan Demirkol, “Atatürk'ün biz çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bugün bizlere düşen Atatürk'ün izinden gitmek ve onun fikirlerine sahip çıkmaktır. Bizler, küçük olabiliriz ama birer bireyiz. Atatürk bizlere güvenmiş, 

bizleri sevmiş. Bu sevgi karşılıklı, bizler de onu çok seviyoruz. O nedenle ülkemiz için çok çalışmalıyız. Bugün sizlerle olmaktan çok mutluyum. Atatürk’e teşekkür ederim” diye konuştu. 

Çocuklardan muhteşem gösteri

Şişme oyun parkuru, pamuk şeker, kağıt helva tezgâhlarının yer aldığı şenlik alanında, palyaçolar gösteriler yaptı. Yüz boyama ve resim etkinliklerinin düzenlendiği şenlikte; Odunpazarı Belediyesine bağlı kreşlerin öğrencileri birbirinden güzel sahne gösterileri düzenledi. Rengarenk giyinen çocuklar, sahnede çalışan şarkılara dansları ile eşlik etti. Odunpazarı Belediyesi Çocuk Şenliğine katılan çocuklar ve aileleri, böyle bir etkinlik düzenledikleri için Başkan Kurt’a teşekkür etti. Başkan Kurt’a yoğun ilgi gösteren çocuklar ve aileleri, Başkan Kurt ile fotoğraf çektirdi.