Eskişehir’de Tepebaşı Belediyesi, çocukların gelişimine katkı sunan merkezlerle hizmet vermeye devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen eğitim ve etkinlikler ile çocukların gelişimine önemli katkılar sunan Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi, 9 derslik, 3 etüt salonu ve 1 tane de çok amaçlı salonu ile hizmet veriyor. Merkezde uzman eğitmenler tarafından 4,5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik akademik ve sosyal gelişimi destekleyici programlar düzenlenerek çocukların gelişimi destekleniyor.

Öğrenci sayısı bin 493’e ulaştı

2023 yılında hizmete giren merkezde, matematik, fen bilgisi, İngilizce, Türkçe, sosyal bilgiler ve rehberlik gibi alanlarda öğrencilere eğitim desteği sağlanıyor.

Eskişehirli öğrencilerden dünya birinciliği Eskişehirli öğrencilerden dünya birinciliği

Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi’nden bugüne kadar yararlanan öğrenci sayısı bin 493’e ulaştı. Merkezde düzenlenecek yeni eğitim dönemi için kayıtlar Haziran ayı sonunda alınacak ve eğitimler ise Temmuz ayı itibari ile başlayacak.

“Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da merkeze ilişkin değerlendirmesinde, “Çocuklarımıza ne kadar değer verdiğimi, her fırsatta dile getiriyorum. Onlar bizim geleceğimiz, gelişimlerine katkı vermek adına elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Her projemizde çocuklarımızı düşünerek hareket ediyoruz. Merkezimizde alanında uzman eğitmenler görev alıyor ve Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatına uygun biçimde okullarına destek olacak nitelikte kurslar veriliyor. Kısa sürede oldukça rağbet gören merkezimizden bin 493 yavrumuzun yararlanması mutluluk verici. Yavrularımızın eğitim hayatlarına katkı vermeye, onların daha iyi noktalara gelebilmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi programları hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 320 27 42 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.