Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, maliyetlerin artması nedeniyle zorunda kaldıkları zam taleplerini açıkladı. Sarıkaya, hayat standartlarını sürdürebilmek için zam yapmak zorunda olduklarını belirterek, Eskişehir halkından anlayış beklediklerini söyledi. Ayrıca, Bağ-Kur ve SGK primlerinde indirim taleplerinin olduğunu da dile getirdi.

Başkanlardan Eskişehirli çiftçilere söz: 'Her türlü desteği vermeye hazırız' Başkanlardan Eskişehirli çiftçilere söz: 'Her türlü desteği vermeye hazırız'

Sarıkaya, artan maliyetlere dikkat çekerek, kullandıkları ürünlerin aşırı zam gördüğünü ve asgari ücretin arttığını belirtti. Meslek grubu olarak her zaman müşterilerin yanında olduklarını ve müşterileri düşünerek hareket ettiklerini ifade eden Sarıkaya, Temmuz ayında yapılan asgari ücret zammını fiyatlara yansıtmadıklarını söyledi. Ancak, ürün fiyatlarının artmasıyla birlikte asgari ücretin artışının kendilerini zorladığını belirtti. Meslektaşlarına haklarını vermekte korkak davranılmaması gerektiğini vurgulayan Sarıkaya, devletten Bağ-Kur ve SGK primlerinin düşürülmesi taleplerini de dile getirdi.

Sarıkaya, zam kararını mecburiyetten aldıklarını belirterek, hayat standartlarını sürdürebilmek için zam yapmak zorunda olduklarını söyledi. Fiyatlarının fahiş olmadığını vurgulayan Sarıkaya, berber, kuaför ve güzellik uzmanlarının sadece bir makas ve taraktan ibaret olmadığını belirtti. Sanatkâr insanlar olduklarını ve mesleklerinin uzun süre eğitim ve deneyim gerektirdiğini ifade etti.